Český statistický úřad: Výsledky voleb do Evropského parlamentu na Statistickém geoportálu

15.06.2024 11:44 | Tisková zpráva

Český statistický úřad na svém geoportálu prezentuje kromě výsledků Sčítání 2021 a demografických statistik i výsledky vybraných druhů voleb. Tím nejnovějším přírůstkem jsou výsledky voleb do Evropského parlamentu 2024.

Český statistický úřad: Výsledky voleb do Evropského parlamentu na Statistickém geoportálu
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

Tematické mapy Statistického atlasu zobrazují červnové výsledky voleb do Evropského parlamentu od úrovně městských částí a obcí, volební účast nebo podíl platných hlasů pro strany, které překročily 5% hranici a budou mít v Evropském parlamentu svého zástupce.

Ve všech mapách je možnost po označení vybrané územní jednotky v mapě zobrazit si tabulku s absolutními počty platných hlasů celkem i pro zvolenou stranu a sloupcový graf s přehledným srovnáním výsledků jednotlivých politických stran pro dané území.

Pro srovnání připravil ČSÚ pro uživatele připomenutí i výsledků předchozích eurovoleb z roku 2019 ve formě 48 tematických map se stejným obsahem.

Kromě voleb do Evropského parlamentu jsou v aplikaci Statistický atlas prezentovány též výsledky volby prezidenta republiky v roce 2023. Uživatel si může vybrat z celkem 72 tematických map pro 12 ukazatelů, například volební účast v 1. nebo 2. kole, či podíl platných hlasů odevzdaných pro jednotlivé kandidáty na prezidenta.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Regiony potřebují odvykačku, jsou závislé na dotacích

V tomto vašem článku píšete, že stát musí připravit plán na komplexní péči o řadu oblastí společnosti, počínaje výchovou a vzděláváním, sociální péčí (ale přísnou, neumožňující zneužívání), bydlením, bojem s dezinformacemi... Můžete mi vysvětlit, co mají dezinformace společného s tím, jak se některý...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Motoristé sobě zakládají mládežnickou organizaci Generace MOTOR. Povede ji bývalý lídr Svobodných Matěj Gregor

10:00 Motoristé sobě zakládají mládežnickou organizaci Generace MOTOR. Povede ji bývalý lídr Svobodných Matěj Gregor

Předsednictvo politické strany Motoristé sobě na svém prvním červencovém zasedání rozhodlo o vzniku …