Český statistický úřad hlásí výrazný pokles produkce inženýrského stavitelství

06.09.2016 23:00 | Zprávy

Stavební produkce v červenci 2016 klesla meziročně reálně o 16,3 %. Stavební úřady vydaly meziročně o 5,2 % stavebních povolení více a orientační hodnota těchto povolení vzrostla o 17,4 %. Bylo zahájeno meziročně o 15,1 % bytů méně. Dokončeno bylo o 14,0 % bytů více.

Český statistický úřad hlásí výrazný pokles produkce inženýrského stavitelství
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stavba, ilustrační foto

Stavební produkce v červenci 2016 klesla meziročně reálně o 16,3 %, po očištění od vlivu počtu pracovních dnů se snížila o 12,6 %. Červenec 2016 měl ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku o tři pracovní dny méně. Stavební produkce očištěná od sezónních vlivů byla v červenci 2016 meziměsíčně nižší o 0,1 %. Produkce v pozemním stavitelství meziročně klesla o 12,3 % (příspěvek -7,9 procentního bodu). Produkce inženýrského stavitelství se snížila o 23,4 % (příspěvek -8,4 p. b.).

Průměrný evidenční počet zaměstnanců*) v podnicích s 50 a více zaměstnanci ve stavebnictví se v červenci 2016 meziročně snížil o 2,4 %. Průměrná hrubá měsíční nominální mzda těchto zaměstnanců meziročně vzrostla o 6,0 % a činila 34 901 Kč.

Počet vydaných stavebních povolení se v červenci 2016 meziročně zvýšil o 5,2 %, stavební úřady jich vydaly 7 013. Orientační hodnota těchto staveb dosáhla 22,1 mld. Kč a ve srovnání se stejným obdobím roku 2015 vzrostla o 17,4 %.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Sankce

Byl byste pro plošné zrušení sankcí proti Rusku nebo problém vidíte jen v tom, že jsou podle vás mnohdy uvalovány neoprávněně a celkově je tedy považujete za správné (jestli účinné je jiná věc). A jak by tedy třeba EU měla reagovat na to, že Rusko rozpoutalo válku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SFŽP: Březnová Priorita je o mokřadech a povedených projektech

7:16 SFŽP: Březnová Priorita je o mokřadech a povedených projektech

Hlavním tématem aktuálního vydání Priority jsou mokřady, chcete-li bažiny, močály, rašeliniště, pram…