Český statistický úřad nabízí během voleb vyhrazené připojení pro média

27.07.2022 11:38 | Tisková zpráva

Český statistický úřad bude výsledky podzimních voleb do zastupitelstev obcí a do jedné třetiny Senátu Parlamentu ČR průběžně zveřejňovat na webu volby.cz. Zároveň opět poskytne vyhrazené připojení hromadným sdělovacím prostředkům a umožní zástupcům médií návštěvu přebíracích míst.

Český statistický úřad nabízí během voleb vyhrazené připojení pro média
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

Do prezentačního systému budou výsledky hlasování z okrsků postupně ukládány ihned po jejich převzetí od okrskových volebních komisí, tj. v sobotu 24. září 2022 po 14. hodině (pro druhé kolo senátních voleb pak v sobotu 1. října 2022 po 14. hodině).

Pro zabezpečení dostupnosti průběžných výsledků (ve formátu XML) v průběhu voleb zřídí ČSÚ vyhrazený server, ke kterému bude povolen přístup pouze registrovaným zájemcům z řad hromadných sdělovacích prostředků. Média mohou žádat o registraci prostřednictvím e-mailové zprávy zaslané na adresu: olga.fabianova@czso.cz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Danění firem

Proč se prodej firmy nad 40 milionů nebude muset danit, ale nižší ano? Proč vůbec firmy od prodeje osvobozovat? Co takhle třeba zrušit nějaké nesmyslné daně co platí řada z nás? Proč jdete na ruku jen těm velkým?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Na Pražském hradě se za tři roky udělaly stovky změn

22:03 Na Pražském hradě se za tři roky udělaly stovky změn

Za poslední tři roky se investice do oprav Pražského hradu zvýšily více než čtyřikrát. Z 82 milionů …