Český statistický úřad zveřejnil Kalendář Rychlých informací na rok 2018

18.09.2017 12:42

Český statistický úřad oznamuje termíny publikací Rychlých informací pro rok 2018. Na webu je ode dneška dostupný nový Kalendář Rychlých informací. Veřejnost díky němu zjistí, ve kterých dnech budou publikovány nové údaje o HDP, nezaměstnanosti, cenách nebo průmyslu.

Český statistický úřad zveřejnil Kalendář Rychlých informací na rok 2018
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu
reklama

Rychlé informace jsou jedním z klíčových výstupů, které ČSÚ zveřejňuje. Vycházejí ve stanovený den vždy přesně v 9:00 hodin na webových stránkách www.czso.cz, a to v češtině i angličtině. Pravidelně přinášejí důležité zprávy o aktuálním ekonomickém či demografickém vývoji.

„Je nezbytné, aby veřejnost věděla, ve kterých termínech vycházejí konkrétní Rychlé informace. Jde o součást našeho rovného přístupu k uživatelům. Každý z nich bez rozdílu musí mít stejnou možnost seznámit se s vydávanými statistickými údaji. Nikomu nejsou data poskytována s předstihem. Všem jsou dostupná v tentýž čas, na vteřinu,“ komentuje předsedkyně ČSÚ Iva Ritschelová. I díky závazným a předem oznámeným termínům může ČSÚ garantovat svoji nezávislost. Je totiž průkazné, že zprávy nejsou vydávány v návaznosti na politické dění nebo jiné události.

Kalendář Rychlých informací na rok 2018 obsahuje celkem 21 položek, které budou publikovány ve 153 termínech. První výstup s údaji za nový rok vyjde 24. ledna 2018. Jedná se o data z konjunkturálního průzkumu. Posledním termínem v tomto Kalendáři je 3. duben 2019, kdy bude zveřejněna informace o deficitu a dluhu vládních institucí za 4. čtvrtletí roku 2018.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Písek se rozsvítila

14:05 Nemocnice Písek se rozsvítila

V areálu písecké nemocnice je po setmění lépe vidět. Už dva měsíce tu funguje nové veřejné osvětlení…