Český telekomunikační úřad: Monitorovací zpráva č. 4/2021

24.04.2021 20:32

Poskytovatelé, kteří stále neplní povinnosti všeobecného oprávnění, budou pokutováni; nejen Česká pošta je pod dohledem ČTÚ; příběh ztraceného prstenu.

Český telekomunikační úřad: Monitorovací zpráva č. 4/2021
Foto: ČTÚ
Popisek: ČTÚ

V dubnové monitorovací zprávě informujeme o tom, že většina poskytovatelů služby přístupu k internetu již řádně informuje své zákazníky o kvalitě služby. Ostatní čekají sankce.

Anketa

Je Vladimir Putin nebezpečím pro Českou republiku?

5%
94%
hlasovalo: 36191 lidí

Dále se věnujeme osvětě a informujeme spotřebitele o možnosti obrátit se na ČTÚ při nespokojenosti se službami i jiných subjektů poskytujících poštovní služby, než je Česká pošta. Přinášíme rovněž příběh úspěšné námitky proti vyřízení reklamace, kdy Česká pošta ztratila zásilku se snubním prstenem a odmítala vyplatit finanční náhradu.

Své smluvní dokumenty již má v souladu s všeobecným oprávněním VO-S/1/08.2020-9, stanovujícím povinnost uvádět kvalitativní parametry výkonu služby přístupu k internetu, více než 77 % poskytovatelů služeb přístupu k internetu, kteří reprezentují více než 97 % trhu. Poskytovatelé, kteří ani po prvním čtvrtletí roku 2021 podmínky všeobecného oprávnění neplní, obdrželi výzvu k nápravě zjištěných nedostatků a budou pokutováni.

Česká pošta, s. p. je sice stále největším subjektem poskytujícím poštovní služby, ale vzrůstá i zapojení dalších subjektů. Ti, kteří jsou podnikateli ve smyslu zákona o poštovních službách, také podléhají dohledu ČTÚ a platí, že lze k ČTÚ podat např. námitku proti vyřízení reklamace na jejich služby. Seznam všech takovýchto subjektů najdete zde.

Příklad úspěšné námitky proti vyřízení reklamace přinášíme v příběhu snubního prstenu ztraceného Českou poštou, kdy ČTÚ v tomto konkrétním případě seznal, že nedovolený obsah expresní zásilky EMS nešel k tíži zákazníka, ale pracovnice pošty, která mu typ zásilky sama pro zaslání prstenu doporučila a tento obsah, viditelně na zásilce označený, pošta v rozporu s vlastními podmínkami přijala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ERÚ vydal nové cenové rozhodnutí pro teplárenství

22:50 ERÚ vydal nové cenové rozhodnutí pro teplárenství

Stanovení přiměřeného zisku, přesnější podmínky kalkulace cen či jasné vymezení nákladů uplatnitelný…