Český telekomunikační úřad: Monitorovací zpráva č. 8/2020

30.08.2020 18:23

V srpnové monitorovací zprávě přinášíme shrnutí vyhlášeného výběrového řízení za účelem udělení práv k využívání rádiových kmitočtů pro zajištění sítí 5G, kterému jsme se věnovali již v samostatné tiskové zprávě. Jedním z dalších témat je pravidelné čtvrtletní shrnutí stížností a dotazů spotřebitelů.

Český telekomunikační úřad: Monitorovací zpráva č. 8/2020
Foto: ČTÚ
Popisek: ČTÚ
reklama

ČTÚ v monitorovací zprávě také upozorňuje na problematické situace, ke kterým může dojít ve chvíli, kdy klient uzavírá smlouvu na kamenné pobočce. Stručně doporučuje, jak se takovým situacím vyvarovat.

Celkově pak ČTÚ za II. čtvrtletí 2020 evidoval 498 stížností účastníků/uživatelů, což je mírný pokles oproti předchozímu období. Nezanedbatelnou část stížností tentokrát tvořili firemní zákazníci, kteří předčasně ukončili smlouvu o poskytování služeb v mylném domnění, že se snížení, resp. zákaz uplatnění sankcí za předčasné ukončení smlouvy platný od 1. 4. 2020, účinností novely zákona o elektronických komunikacích, týká všech účastníků bez rozdílu. Jak jsme již i prostřednictvím např. květnové monitorovací zprávy informovali, uvedená změna se netýká firemních zákazníků, nýbrž pouze spotřebitelů a podnikajících fyzických osob.

Srpnová monitorovací zpráva je k dispozici na webových stránkách ČTÚ ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Ostrava: Puštíci vyvedli mláďata

22:45 Zoo Ostrava: Puštíci vyvedli mláďata

Hnízdní sezóna je v plném proudu i u sov. V Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava aktuálně v…