Český telekomunikační úřad: Pozor na volání do pořadu Rychlá hra

18.04.2021 14:28

Dle informací APMS bude pořad TV Barrandov stažen a přepracován tak, aby odpovídal kodexům APMS. Spotřebitele nadále varujeme před tzv. barevnými linkami a doporučujeme obezřetnost v případě nejrůznějších televizních soutěží a podobných formátů.

Český telekomunikační úřad: Pozor na volání do pořadu Rychlá hra
Foto: ČTÚ
Popisek: ČTÚ
reklama

ČTÚ varuje, že linka do pořadu Rychlá hra na TV Barrandov, na kterou upozornil pořad Kluci z Prahy, je placená, se sazbou 95 Kč/min a nezáleží přitom na tom, zdali je volající vůbec propojen do studia. Oficiálně si totiž pouze kupuje předplatné časopisu. Zákazníci jsou přitom ale moderátory motivováni, a to až nátlakovým způsobem, aby volali za účelem soutěže.

ČTÚ odsuzuje podobné praktiky, považuje je za spotřebitelsky klamavé, zejména proto, že zákazníci nejsou zcela jasně informováni o ceně a účelu volání. Úřad prověřuje další okolnosti a míru kompetencí k jejich řešení.

Do kompetence úřadu nepatří cenzura televizního pořadu ani forma či výše plateb, ale považuje za nepřijatelné, aby nebyl zákazník zcela jasně informován, kolik zaplatí a za co a že bude muset vysoké částky platit, i když se nedovolá do studia za účelem soutěže. Na problematiku tzv. „barevných linek“ upozorňuje Úřad spotřebitele dlouhodobě, např. ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ombudsman ukončil šetření dvou kauz z oblasti stavebního práva

22:33 Ombudsman ukončil šetření dvou kauz z oblasti stavebního práva

Ombudsman vedl dvě samostatná šetření, jejichž předmětem byly postupy obecných stavebních úřadů ve S…