Český telekomunikační úřad připraví podmínky pro výběrové řízení na další sítě pro digitální rozhlas

21.05.2022 11:54 | Tisková zpráva

Monitorovací zpráva 05/2022

Český telekomunikační úřad připraví podmínky pro výběrové řízení na další sítě pro digitální rozhlas
Foto: ČTÚ
Popisek: ČTÚ

V květnové monitorovací zprávě se dozvíte například, že Český telekomunikační úřad letos připraví podmínky pro výběrové řízení na provozovatele vysílacích sítí komerčního vysílání DAB+, tedy digitálního rozhlasového vysílání. Opět se vzhledem k častým nejasnostem věnujeme i tomu, jak správně podat podnět na ČTÚ, a přinášíme také pravidelný čtvrtletní přehled stížností a dotazů. 

Anketa

Jste ochotni alespoň částečně omezit topení, ježdění autem či užívání klimatizace, abyste pomohli Ukrajině proti Putinovi?

2%
97%
hlasovalo: 35305 lidí

Český telekomunikační úřad workshopem s účastí odborníků zahájil diskusi o vhodném nastavení podmínek pro další rozvoj vysílacích sítí komerčního digitálního rozhlasového vysílání. Udělením přídělů kmitočtů získají potenciální provozovatelé vysílačů jistotu pro rozvoj a provoz digitálního vysílání a posluchači se tak budou moci těšit na vyšší kvalitu a nové možnosti poslechu.

ČTÚ se zabývá každou stížností či podnětem, který obdrží. Pokud je ovšem podán způsobem, který nesplňuje formální náležitosti podání správnímu orgánu, znamená to mnohdy komplikované prověřování a doplňování informací, což ve svém důsledku může pro spotřebitele vést např. i ke zmeškání lhůt pro podání reklamace či námitky proti vyřízení reklamace.

V oblasti stížností a dotazů jsme zaznamenali např. stížnosti v souvislosti s relativně novou možností změny poskytovatele služby přístupu k internetu. Řešili jsme také několik případů možných nekalých či klamavých praktik, minimálně v jednom případě řízení skončilo pravomocným udělením pokuty, další řízení pak pokračují.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

předsednictví EU

Pořád se mluví, jak je to pro nás prestižní a důležité. Ale mění se tím něco i pro vás jako europoslance? Jste třeba víc sledovaní, máte víc prostoru? A není celá událost nebo co to je, příliš přeceněvána?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Energetický regulační úřad: Zprostředkovatelé už hledají cesty, jak obcházet nový zákon

16:14 Energetický regulační úřad: Zprostředkovatelé už hledají cesty, jak obcházet nový zákon

Jen za uplynulý měsíc mířilo na zprostředkovatele několik set podání, se kterými se spotřebitelé obr…