Český telekomunikační úřad propojil své informační systémy se základními registry

30.04.2015 12:51 | Zprávy

Český telekomunikační úřad dokončil projekt "Napojení needitačních agendových systémů ČTÚ na Informační systém základních registrů". Úřad od toho očekává úbytek administrativní zátěže pro občany a podnikatele.

Český telekomunikační úřad propojil své informační systémy se základními registry
Foto: ČTÚ
Popisek: ČTÚ

Projekt spolufinancovaný z prostředků Evropské unie z Integrovaného operačního programu prošel úspěšným testováním a všechny dílčí části tak mohly být převedeny do produkčního prostředí.

Čtveřice základních registrů veřejné správy (registr osob, registr obyvatel, registr práv a povinností a registr územní identifikace, adres a nemovitostí) umožňuje orgánům veřejné moci sdílet údaje mezi sebou. Data, která oprávněný zaměstnanec ČTÚ získá z příslušného základního registru, nebude muset vyžadovat po občanovi, a řízení se tím urychlí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Dvourychlostní EU

Jestli něco takového vznikne, není to vlastně konec EU, která přeci vznikla z opačného důvodu? Tedy jako jednotné společenství? A nedoplatí na to státy jako jsme třeba my?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Liberec: Po třinácti letech se podařilo odchovat mládě orla opičího

22:31 Zoo Liberec: Po třinácti letech se podařilo odchovat mládě orla opičího

V chovném centru filipínské ochranářské organizace Philippine Eagle Foundation se podařilo úspěšně o…