Cestující mohou na unikátních sedadlech ve vlacích LEO Express i rodit

15.06.2012 9:10

Jedinečné pohodlí čeká na cestující ve vlacích LEO Express, které již letos vyrazí na trať mezi Prahou a Ostravou.

Cestující mohou na unikátních sedadlech ve vlacích LEO Express i rodit
Foto: LEO Express
Popisek: Nová souprava LEO Express se poprvé předvedla v Česku

Všechny tři třídy – tedy Premium, Business i Economy – jsou vybaveny komfortními, ergonomicky tvarovanými, dostatečně vysokými a polohovatelnými sedadly. LEO Express je dodala dynamická česká firma BORCAD CZ z Fryčovic na Frýdeckomístecku.

„Pohodlná sedadla s dostatkem místa a možnostmi jejich úprav dle individuálních potřeb každého cestujícího považuji za naprostý základ kvalitních služeb na železnici. Proto jsme chtěli to nejlepší, co vůbec lze mít, a jsem rád, že se nám to podařilo – naše sedadla jsou originální, vysoce funkční a mají vytříbený design, ve všech třídách nabízejí západoevropský komfort a naši cestující v nich stráví tři hodiny mezi Prahou a Ostravou jako v bavlnce. Společnost BORCAD jsme si vybrali proto, že jsme znali její velmi dobré renomé a věděli, že umí vytvářet sedadla špičkové kvality,“ zdůrazňuje Leoš Novotný, majitel společnosti LEO Express. „Ale naše spolupráce nekončí. Sedadla v třídě Business budou vylepšeny ještě o schránky na notebooky a pro naše zákazníky chystáme i pár dalších příjemných překvapení, které dále zvýší komfort,“ dodává Leoš Novotný.

Daniel Zaleski, obchodní ředitel společnosti BORCAD CZ, vysvětluje: „Tato sedadla jsme vyvíjeli několik let a v konečné fázi vývoje jsme velmi úzce spolupracovali se švýcarskými konstruktéry firmy Stadler a se zástupci společnosti LEO Express pro nasazení do jejich vlaků. Vycházeli jsme z našich předchozích docela bohatých zkušeností s konstrukcemi zdravotnických křesel a vozíků a navrhli zcela novou koncepci vlakových sedadel. Důkladně jsme také zkoušeli jejich spolehlivost, například každá ze sedaček v třídě Premium byla dlouhodobě cyklicky testována na životnost 30 let. “

Za jednu z hlavních výhod sedadel třídy Economy a Business ve vlacích LEO Express lze považovat i originální řešení polohování. Náklon sedadel se upravuje pouze posuvem a cestující tak při polohování nezasahuje do prostoru dalšího zákazníka za ním. Nedochází tedy k problému tak dobře známému např. z autobusové dopravy, kdy lidé mnohdy doslova přimáčknou spolucestujícího za nimi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Iniciativa Boj za byty OKD vyzývá nájemníky k podání žaloby

0:00 Iniciativa Boj za byty OKD vyzývá nájemníky k podání žaloby

Iniciativa prezentující se pod názvem „Boj za byty OKD“ vyzývá nájemníky bytů OKD, aby se připojili …