Čínská delegace navštívila automobilku ŠKODA

30.8.2014 9:02 dop.

Místopředseda vlády Čang Kao-li, ministr dopravy Jang Čchuan-tchang a 65členná čínská delegace navštívila automobilku. Čínské hosty doprovodil předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček.

Čínská delegace navštívila automobilku ŠKODA
Foto: skoda-auto.cz
Popisek: Škoda - logo

Hlavním bodem půldenní návštěvy bylo setkání s předsedou představenstva společnosti ŠKODA AUTO Prof. Dr. h. c. Winfriedem Vahlandem, s členem představenstva koncernu Volkswagen AG pro Čínu, Prof. Dr. Jochemem Heizmannem, se členy představenstva společnosti ŠKODA AUTO a s předsedou odborů KOVO MB Jaroslavem Povšíkem. Vedle aktuální výměny názorů se hosté zajímali především o úspěšný rozvoj značky ŠKODA i o mezinárodní síť jejích výrobních závodů. Řeč byla také o významu čínského trhu pro mezinárodní automobilový průmysl a o perspektivách značky ŠKODA v Číně. Na programu byla pak také návštěva ŠKODA Muzea a prohlídka linky na výrobu modelu Octavia v hlavním výrobním závodě společnosti ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi.

 „Rozvoj značky ŠKODA v Číně v průběhu posledních sedmi let je úspěchem,“ říká předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland. „Více než 1,2 milionu vozů, prodaných v této zemi od roku 2007, dokazuje, jak je naše značka u čínských zákazníků oblíbená. Jako celosvětová jednička mezi růstovými trhy je Čína důležitým pilířem Růstové strategie ŠKODA. Čína nabízí slibnou perspektivu. V příštích letech chceme naše prodeje v této zemi zvýšit na minimálně půl milionu vozů ročně, proto důsledně pokračujeme v naší modelové ofenzívě,“ říká Prof. Dr. Vahland.

 Jakožto nejsilnější trh má Čína pro značku ŠKODA mimořádný význam. S 227.000 prodanými vozy směřovala v roce 2013 zhruba čtvrtina všech celosvětově prodaných vozů značky ŠKODA do Říše středu. Česká automobilka je na čínském trhu přítomna od roku 2007. Od té doby dodala ŠKODA svým zákazníkům v Číně více než 1,2 milionu vozů. V prvních sedmi měsících letošního roku vzrostly dodávky zákazníkům v Číně o 17,3 procenta na 151.800 vozů.

 Ve svých růstových plánech sází česká automobilka na nejatraktivnější čínskou modelovou paletu všech dob. ŠKODA nedávno rozšířila portfolio v Číně nabízených vozů na šest modelů. Vrcholem tohoto úsilí je nová ŠKODA Octavia. Třetí generace tohoto modelu, která se v Číně prodává od května, je třídou sama o sobě a stanovuje nová měřítka pro prostornost, funkčnost, techniku a design.

 Paleta vozů značky ŠKODA, nabízených v Číně, zahrnuje modely Fabia, Rapid, Rapid Spaceback, Octavia, Yeti, Yeti 4x4, Superb a Superb Combi. Automobilka přitom sází na vysoký stupeň lokalizace výroby: Šest modelů – Fabia, Rapid, Rapid Spaceback, Octavia, Yeti a Superb – se vyrábí lokálně, ve spolupráci s čínským partnerem Shanghai Volkswagen (SVW). Vozy značky ŠKODA se v Číně vyrábí v závodech SVW v An-tchingu,
I-čengu a Ning-po.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Česká republika se ujala předsednictví v Radě EU

18:03 Úřad vlády: Česká republika se ujala předsednictví v Radě EU

Vláda v Litomyšli jednala s předsedkyní a kolegiem Evropské komise