Cisco představuje novinku pro 100Gb přenosy – využívá ji i CESNET

14.11.2012 13:00 | Zprávy

Společnost Cisco oznámila inovace v oblasti budování sítí. Nové možnosti přináší síťová technologie elastic core, která umožní poskytovatelům zavádět nové služby maximálně efektivně s ohledem na náklady, a to během několika minut namísto týdnů či měsíců. Tuto technologii nově využívá také sdružení CESNET.

Cisco představuje novinku pro 100Gb přenosy – využívá ji i CESNET
Foto: red
Popisek: Cisco

Podle studie Cisco Visual Networking Index vzrostl za posledních pět let globální IP provoz osmkrát, přičemž v dalších pěti letech se zvýší ještě třikrát. Tento explozivní nárůst provozu způsobuje, že poskytovatelé služeb hledají řešení, která umožní konvergenci IP a optických sítí. Moderní sítě proto musejí poskytovat stále vyšší pružnost a efektivitu a současně škálovatelný datový tok pro propojení datových center.

Nově představené řešení jako prvních na světě využívá koherentní přenos s propustností 100 Gb/s se zhuštěným vlnovým multiplexem (Internet Protocol over Dense Wave Division Multiplexing - IPoDWDM) a novou technologii nLight™ pro špičkový směrovač Cisco® Carrier Routing System (CRS).

100G přenosy v síti CESNET

Tuto technologii nově využívá také sdružení CESNET, národní síť pro výzkum a vzdělávání, která propojuje téměř 100 vědeckých, výzkumných a vzdělávacích institucí v České republice. Technologie Cisco nLight spolu s Cisco CRS, koherentním IPoDWDM řešením umožňuje síti CESNET využívat přenosový systém o rchlosti100 Gb/s. Evoluce ve vývoji páteřní sítě v podobě Cisco nLight je součástí neustále probíhající optimalizace, která významně rozšíří možnosti služeb a sníží cenu IP/MPLS (Internet Protocol/Multiprotocol Label Switching) sítě CESNET.

Cisco nLight poskytuje koherentní přenos s propustností 100 Gbps a dosahem 3000 km bez nutnosti používat nákladné opakovače signálu. Technologie IPoDWDM umožňuje poskytovatelům zavedení 100Gbps technologie ve stávajících sítích a přináší jim snadno implementovatelné vysokorychlostní přenosy na vzdálenost, jaká dosud nebyla dosažitelná standardními technologiemi. Díky nLight mohou poskytovatelé a operátoři ochránit své dosavadní investice do optické infrastruktury a současně získat vysokou propustnost i v okrajových nebo oslabených segmentech infrastruktury.

S více než 8 000 nasazenými systémy a téměř 1000 multi-šasi konfiguracemi je Cisco CRS nejrobustnější škálovatelný multi-šasi páteřní směrovač ve světě.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: Krajský Domov na Stříbrném vrchu se rozšíří o komunitní bydlení

11:44 Královéhradecký kraj: Krajský Domov na Stříbrném vrchu se rozšíří o komunitní bydlení

V Rokytnici v Orlických horách začala výstavba dvou bytových domů pro 12 klientů Domova na Stříbrném…