Členky Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club se sešly s Karlem Schwarzenbergem

31.03.2015 14:56 | Zprávy

Na setkání pod názvem Moderní pohled na historii se členky seznámily s tajemstvím světového aukčního domu, ekologickými oskary a staly se spolutvůrkyněmi talk show s Karlem Schwarzenbergem. Ne namátkou se večer uspořádal v klášteře minoritů sv. Jakuba v centru Prahy, protože kde jinde se pojí historie a současnost.

Členky Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club se sešly s Karlem Schwarzenbergem
Foto: www.helas-ladies-club.cz
Popisek: Členky Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club se sešly s Karlem Schwarzenbergem

Úspěšní lidé mají různé koníčky a obvykle i jejich investice a obchodování má jistý půvab a někdy i nádech tajemna. Udělat dobrý obchod je umění. K zamyšlení provokuje informace, že v loňském roce dosáhl celkový obrat aukcí na celém světě výše 15,2 miliard dolarů. Z toho vyplývá, že i umění je dobrý obchod. To byl důvod, proč zakladatelka dámského klubu Helena Kohoutová pozvala jako čestného hosta setkání ředitelku Aukčního domu Dorotheum, paní Marii Gálovou.  Tento aukční dům je nejstarší a nepřetržitě fungující na celém světě a byl založen v roce 1707 císařem Josefem I. Původním účelem domu byla zástava vzácných předmětů – aristokracie tak dávala do obchodního oběhu skutečné umělecké skvosty. Právo pořádat aukce bylo již na zakládací listině. Z výtěžku aukčního domu byl financován mimo jiné městský chudobinec. Na otázku, jak vznikl tak zvukomalebný název, Marie Gálová odpovídá: „Císař Josef II. byl známý reformátor a po celém císařství nechával rušit kláštery. 70 let po svém založení tak byl aukční dům přesunut do právě zrušeného kláštera svaté Doroty, která brzy dala celé instituci název.“

Dorotheum je jedním ze symbolů Vídně, ale pobočky najdeme po celé kontinentální Evropě – v Praze, Bruselu, Düsseldorfu, Mnichově, Miláně a Římě. Ročně pořádá na 600 aukcí. Proč jsou vlastně lidé ochotni investovat tak vysoké částky do umění? Podle Marie Gálové je kromě staletími ověřené tradice dávat najevo majetnost a zhodnocovat prostředky investicemi do umění přítomna i jistá potřeba obklopit se něčím, co je naprosto unikátní a jedinečné. Něčím, co je krásné a má historický náboj. „Vlastnictvím takového předmětu získáváme na společenské prestiži a významu. Kultivujeme prostředí, ve kterém žijeme, a zároveň i sebe. Vlastnit umělecké dílo zkrátka přináší emocionální uspokojení,“ doplňuje Marie Gálová.

Helena Kohoutová navíc sama přidala tip pro dámy, které by se chtěly někdy aukce zúčastnit: „Náš klub je pro aktivní ženy a já sama mám ráda, když jsou věci pod kontrolou, ale zároveň mají nádech dobrodružství. Už patnáct let chodím na aukce a naučila jsem se několik tipů, když chcete úspěšně dražit. V takovém případě neseďte v první řadě jako v dámském klubu, ale stůjte vzadu. Jenom tak si budete moci kontrolovat zájem svých konkurentů dražitelů a řídit svoje přihazování.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: partner ParlamentníchListů.cz

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Cena Správy jeskyní ČR ocení osobnosti. Navrhněte kandidáty

22:03 Cena Správy jeskyní ČR ocení osobnosti. Navrhněte kandidáty

Osobnosti v oblasti výzkumu, ochrany a zpřístupňování jeskyní a krasového podzemí vyzdvihne Cena Spr…