Členové Divácké rady diskutovali o zpravodajství a publicistice ČT

20. 10. 2018 17:45

Měření veřejné hodnoty, důvěryhodnost zpravodajství a jeho vyváženost i nová funkce ombudsmana byly tématy druhého oficiálního zasedání nového poradního orgánu České televize, Divácké rady.

Členové Divácké rady diskutovali o zpravodajství a publicistice ČT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Zástupci významných českých institucí, asociací a spolků, kteří jsou členy Divácké rady, si jako téma svého druhého oficiálního zasedání zvolili problematiku zpravodajství a publicistiky a jejich vyváženost a důvěryhodnost. O vybrané problematice se členy Divácké rady kromě generálního ředitele diskutovali také šéfredaktor zpravodajství Petr Mrzena, šéfredaktor reportážní publicistiky Marek Wollner a ředitel zpravodajství a sportu Zdeněk Šámal. Ten mimo jiné zmínil, že program ČT24 ročně odvysílá více než osmaosmdesát tisíc zpravodajských příspěvků a ve vysílání se za rok vystřídá na 11 800 hostů, denně jich tak vysílací studia navštíví více než třicet. Dle mezinárodního průzkumu je zpravodajská stanice České televize vnímána jako nejdůvěryhodnější zdroj informací v Česku a patří do šestice nejdůvěryhodnějších v rámci Evropy. Navíc je nejsledovanějším veřejnoprávním zpravodajským evropským programem.

„Veřejnou službu, kterou Česká televize poskytuje, měříme již šestým rokem metodikou inspirovanou u britské BBC, či holandské NPO. Zjišťujeme tak, zda dodáváme svým koncesionářům to, co se od nás očekává, potvrzujeme, že se nám daří naplňovat Kodex a Zákon o ČT a oslovovat nejen široké divácké supiny, ale i ty specifické. Zpravodajské vysílání nahlížíme z různých úhlů a v kontextu. Z měření vychází vysoké hodnoty důvěryhodnosti, a to nejen v rámci Česka, ale také celé Evropy. Každý týden zpravodajství České televize zasáhne polovinu dospělé populace,“ vysvětluje generální ředitel Petr Dvořák.

V rámci téměř hodinu trvající diskuse představitelé Divácké rady pokládali dotazy například na zvýšení podílu vysílání pro seniory, zastoupení pořadů věnovaných tzv. paměťovým institucím, využití tlumočníků do znakové řeči nebo rozšíření vysílání pro středoškolské studenty. Široce diskutovány byly rovněž otázky spojené s významem a podporou médií veřejné služby.

(zdroj dat: Digital News Report 2018, University of Oxford, Reuters Institute)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

BESIP: Počet usmrcených na silnicích narostl v osmi krajích, přibylo vážných nehod zapříčiněných nepřiměřenou rychlostí

22:16 BESIP: Počet usmrcených na silnicích narostl v osmi krajích, přibylo vážných nehod zapříčiněných nepřiměřenou rychlostí

Rok 2018 přinesl z hlediska počtu usmrcených a těžce zraněných osob při dopravních nehodách nepřízni…