Prostřednictví facebooku se ve středu 21.5. může připojit i široká veřejnost. Akci Vlajka pro Ukrajinu iniciovala společnost Člověk v tísni, která na místě dlouhodobě pracuje.
“Ten zájem nás docela překvapil. Na výzvu reagovalo pozitivně bezmála 60 obcí, včetně velkých měst, kde se na podpoře musí shodnout více lidí,” říká Rostislav Valvoda, vedoucí Východoevropského programu Člověka v tísni. “Myslím, že podpora prodemokratických sil na Ukrajině si zaslouží naši podporu. A zvlášť v situaci, kdy je proti Ukrajině vedena de facto nevyhlášená válka,” popisuje Valvoda situaci na místě.
Účast na akci přislíbila mimo jiné Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Hradec Králové, Žamberk, Olomouc, Hradec Králové nebo hl. m. Prahy. Pražský primátor Tomáš Hudeček vyvěsí vlajku Ukrajiny na budovu Nové radnice na Mariánském náměstí dne 21.května v 11:00.
Člověk v tísni zapojí do akce také veřejnost, která může využít Facebookové aplikace a přidat si do profilové fotky odznáček, změnit ji do barev ukrajinské vlajky nebo se s vlajkou vyfotit a výsledek nasdílet. “Budeme rádi, když pak lidé fotku s modro-žlutou tematikou nasdílí na zeď události. My pak fotogalerii zašleme médiím na Ukrajině,” říká Olena Ivantsiv, koordinátorka ukrajinských projektů Člověka v tísni.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Tisková zpráva