Čtvrtletní informace o správě devizových rezerv ČNB ke konci roku 2021

11.02.2022 21:11 | Tisková zpráva

Česká národní banka vydala informaci o aktivně spravované části devizových rezerv ke konci čtvrtého čtvrtletí 2021. Její eurová hodnota za uplynulý kalendářní rok vzrostla o přibližně 8 %, a to vlivem kladného zhodnocení a nákupu cizí měny od klientů.

Čtvrtletní informace o správě devizových rezerv ČNB ke konci roku 2021
Foto: Česká národní banka
Popisek: Česká národní banka, logo.

Česká národní banka vydala informaci o aktivně spravované části devizových rezerv ke konci čtvrtého čtvrtletí 2021. Její eurová hodnota za uplynulý kalendářní rok vzrostla o přibližně 8 %, a to vlivem kladného zhodnocení a nákupu cizí měny od klientů.

Výnos devizových rezerv měřený v cizí měně dosáhl za uplynulý rok 2,11 %, korunový výnos byl vlivem posilující domácí měny záporný v rozsahu 0,29 %.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Opravdu je podle vás horší Babiš než Okamura?

Vy byste čistě teoreticky raději spolupracovala s SPD než s ANO? Vím, že nechcete spolupracovat ani s jedou ze stran, ale vaše tvrzení, že je zlo Babiš a ne Okamura mě překvapilo. A co přesně myslíte tím zlem? Děkuji za vysvětlení. Ptáčková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Na ovce u Ústí nad Orlicí útočil pes, nikoli vlk

20:16 AOPK ČR: Na ovce u Ústí nad Orlicí útočil pes, nikoli vlk

Na konci minulého týdne obdržela Agentura ochrany přírody a krajiny ČR informaci o napadení ovcí vlk…