Čtyři desítky vozidel za peníze z EU usnadní život postiženým lidem a seniorům v Moravskoslezském kraji

04.08.2015 18:13

Evropská dotace 32,8 milionů korun na pořízení 42 nových vozidel usnadní život sociálně a zdravotně postiženým lidem a seniorům v Moravskoslezském kraji. Vozidla získají zařízení sociálních služeb. Většina z nich bude speciálně upravená pro převoz lidí s hendikepem za běžným vyřizováním, na rehabilitaci nebo na výlety. Dotaci dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

Čtyři desítky vozidel za peníze z EU usnadní život postiženým lidem a seniorům v Moravskoslezském kraji
Foto: topgrant.cz
Popisek: Ilustrační mapa regionálních operačních programů

„Zařízení sociálních služeb dnes disponují zastaralými auty a vozidly. Nová vozidla usnadní péči o lidi s hendikepem a zlepší jejich každodenní život,“ uvedla Kateřina Dostálová, ředitelka Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko, kde se hodnotí a proplácí žádosti o evropské dotace.

Speciálně upravený autobus na dálkové cesty pro lidi s pohybovým omezením pořídí Centrum sociálních služeb Hrabyně jako náhradu za 17 let staré vozidlo. Dotace na projekt je 6,7 milionů korun.

Devět vozidel upravených pro potřeby klientů pořídí Moravskoslezský kraj pro své příspěvkové organizace poskytující sociální služby. Dostane pro tyto účely evropský příspěvek 7,8 milionů korun.

Čtyři vozidla nakoupí Domov pro seniory Krnov s přispěním dotace 2 miliony korun.

Za evropskou dotaci nakoupí dvě vozidla také statutární město Ostrava pro své příspěvkové organizace, čtyři vozy Středisko sociálních služeb města Frýdlant nad Ostravicí, dva vozy ostravské centrum pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek, dvě vozidla obecně prospěšná společnost pečující o seniory Medela, tři vozidla Centrum sociálních služeb pro seniory Pohoda, deset vozidel Diecézní charita ostravsko-opavská a pět vozidel obecně prospěšná společnost Renarkon.
Regionální rada Moravskoslezsko je zodpovědná za uplatnění evropských prostředků určených na rozvoj kraje. Od roku 2007 proplatila přes 15 miliard korun za projekty dopravní infrastruktury a dostupnosti, rozvoje měst a venkova, veřejných služeb a cestovního ruchu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihomoravský kraj: Deset nových přírodních památek a jejich ochranná pásma

14:29 Jihomoravský kraj: Deset nových přírodních památek a jejich ochranná pásma

Hlavním cílem procesu je u nově navržených chráněných území zavedení územní ochrany pro dané lokalit…