Cvičení BLACKOUT 2014 potvrdilo profesionalitu a rychlé reakce ČEPS

01.03.2014 15:03

Cvičení simulovalo rozsáhlý výpadek elektrické energie na území hlavního města Prahy a části Středočeského kraje. Extrémní kombinace poruch zařízení společnosti ČEPS způsobila cvičný, několikadenní, pražský blackout.

Cvičení BLACKOUT 2014 potvrdilo profesionalitu a rychlé reakce ČEPS
Foto: red
Popisek: ČEPS, a.s.

„Taková situace je ve skutečnosti velice nepravděpodobná. Blackout je však noční můrou každého energetika. Nikdo se neodváží tvrdit, že k němu dojít nemůže. Cvičení krizových situací jsou proto velmi přínosná.“ vysvětluje Miroslav Šula, ředitel Dispečerského řízení ČEPS.

Akceschopnost a správné postupy si ČEPS prověřila například při simulované poruše zapouzdřené rozvodny, pádu jednoho ze stožárů velmi vysokého napětí a stavbě náhradního, dočasného vedení.

„Při komunikaci s ostatními subjekty při cvičení se potvrdila profesionalita a cenné zkušenosti našich zaměstnanců. Reakce ČEPS při řešení simulovaných situací byla ve skutečnosti mnohem rychlejší, než jsme při přípravě cvičení očekávali.“ říká Šula a dodává: „Ukazuje se, že systematický trénink krizových situací má nejen pro dispečery naší společnosti vysokou přidanou hodnotu.“

Vedle pravidelných mezinárodních cvičení na dispečerském trenažeru připravuje společnost ČEPS každoročně hned několik cvičení ve spolupráci se složkami integrovaného záchranného systému nebo Armádou ČR.

„ČEPS si je vědoma své odpovědné role nejen v české, ale i středoevropské elektroenergetice. Kvůli tomu klade důraz na bezpečnost celého zařízení a na intenzivní spolupráci se složkami integrovaného záchranného systému.” říká Martin Bílek, bezpečnostní ředitel ČEPS.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Hliník se odstěhoval do kovošrotu

22:16 ÚZSVM: Hliník se odstěhoval do kovošrotu

Středočeskému ÚZSVM připadl v trestním řízení s výrobcem a distributorem pervitinu různorodý majetek…