Czech POINTY hospodářské komory už vydaly desítky tisíc výpisů pro podnikatele

29.07.2015 9:16

Hospodářská komora České republiky k pololetí letošního roku provozuje 48 Kontaktních míst veřejné správy (Czech POINT). Už od svého vzniku tato místa výrazně napomáhají podnikatelům, nejen při zajišťování výpisů z různých registrů státu, ale v řadě dalších situací souvisejících s podnikáním. Od spuštění projektu Czech POINT pracovníci kontaktních míst provozovaných v síti HK ČR vydali na 30 tisíc výpisů z obchodního rejstříku, na 20 tisíc výpisů z rejstříku trestů či 15 tisíc výpisů z katastru nemovitostí, provedeno bylo několik stovek tisíc dalších úkonů.

Czech POINTY hospodářské komory už vydaly desítky tisíc výpisů pro podnikatele
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo

„Velmi nás těší rostoucí zájem podnikatelů o služby poskytované našimi kontaktními místy, které jim, díky koncentraci různých služeb na jednom místě, šetří čas a peníze,“ říká Tomáš Macnar, projektový manažer HK ČR.

Komorové Czech POINTY vydávají nejenom výpisy z obchodního rejstříku, živnostenského rejstříku, katastru nemovitostí, rejstříku trestů, registru řidičů, seznamu kvalifikovaných dodavatelů či insolvenčního rejstříku, učinit na nich lze i podání podle § 72 živnostenského zákona, zároveň však také poskytují servis a odborné poradenství k problematice datových schránek a provádějí autorizovanou konverzi na žádost. Podnikatelé také oceňují možnost, že si mohou nechat na těchto místech ověřit své listiny a podpisy.

Czech POINTY Hospodářské komory ČR poskytují oproti řadovým Czech POINTŮM nadstandardní služby. „Pro naše stálé klienty nabízíme možnost objednání vyhotovení výpisů e-mailem či telefonicky, což jim výrazně šetří čas, který na jiných místech musejí neúčelně trávit při čekání, než se na ně dostane řada,“ dodává Tomáš Macnar.

V případě, že podnikatelé potřebují některé výpisy dostávat pravidelně, mohou se navíc dohodnout na jejich automatickém vyhotovení a zasílání. Czech POINTY Hospodářské komory ČR, jako jediné v ČR, také poskytují poradenství v otázkách týkajících se podnikání nebo vstupu do podnikání.

V České republice dnes funguje zhruba 7000 Kontaktních míst veřejné správy – Czech POINT.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ŘSD:  Nové kruhové objezdy v Žatci mohou pomoci houstnoucí dopravě

9:51 ŘSD: Nové kruhové objezdy v Žatci mohou pomoci houstnoucí dopravě

Rozvíjející se průmyslové zóny v okolí Žatce mají přímý vliv na zahušťování dopravy podél silnice I/…