CzechInvest: Do Helsinek vyrazilo šest českých start-upů

30.11.2017 16:43

Na největší skandinávský start-upový veletrh Slush 2017 vyrazilo šest českých start-upů, které do projektu CzechDemo agentury CzechInvest vybrala odborná komise. Od 30. listopadu 2017 představí společnosti Six Guys Labs, Right Rider, StatusDroid, Mentem – brain training, Incomaker a Webscope své technologie na konferenci v Helsinkách více než 15 tisícům účastníků.

CzechInvest: Do Helsinek vyrazilo šest českých start-upů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

Vybrané start-upy obdrží zvýhodněné služby, které zahrnují uhrazení registračního poplatku a poplatku za stánek do výše 75 procent z ceny, příspěvek na překlady ve výši 100 procent a zpáteční letenky pro dvě osoby hrazené z 50 procent.

Do Helsinek míří také několik stovek novinářů a investorů. Součástí akce je i soutěž The Slush 100 Pitching Competition, ve které se vybrané start-upy mohou ucházet o investici. „V rámci loňské konference Slush se konalo čtyři tisíce schůzek mezi přihlášenými start-upy a investory. Věříme, že se naše české firmy neztratí a navážou zajímavá partnerství, které zúročí na zahraničních trzích,“ říká Markéta Havlová, ředitelka Odboru startupů agentury CzechInvest.

Start-up Six Guys Labs ukáže v Helsinkách produkty Actijoy, které sledují aktivitu, příjem potravy a odpočinek psů a koček, vyhodnocují nasbíraná data a upozorní na zásadní změny v chování domácích mazlíčků. Aplikace firmy Right Rider pro motocyklisty má vedle klasické navigační funkce i sociální rozměr. Propojuje své uživatele, umožňuje jim sdílet zajímavé trasy a místa. Na základě analýzy jízdy doporučuje bezpečnější chování, varuje před případnými riziky a do budoucna chce pomáhat i při případné nehodě. Společnost StatusDroid vyvíjí SaaS aplikaci, která umožní uživatelům posílit funkčnost i bezpečnost jejich webových stránek, e-shopů či blogů.

S využitím technologie Blockchain a umělé inteligence shromažďuje a analyzuje investiční data. Internetový portál pro trénink mozku a rozšíření alternativního vzdělávání představí společnost Mentem – brain training. Incomaker  nabídne inovativní marketingovou platformu s umělou inteligencí. Sbírá data, mění je na informace, informace na marketing a marketing na peníze. Šestici start-upů doplňuje Webscope, jehož platforma GoodEvent poskládá vlastní event, vytvoří událost a je okamžitě přístupná návštěvníkům na webu.

Díky projektu CzechDemo již agentura CzechInvest vyslala na prestižní zahraničí akce 21 firem. Do roku 2019 plánuje podpořit další start-upy v celkové výši přes 10 milionů korun. Projekt CzechDemo je realizován z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Více o aktivitách agentury CzechInvest na podporu start-upů najdete na webových stránkách podporastartupu.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Moravy podpořilo mladé dobrovolné hasiče

22:11 Povodí Moravy podpořilo mladé dobrovolné hasiče

Zástupci devíti vítězných sborů dobrovolných hasičů (SDH) si z Povodí Moravy odnesli symbolické šeky…