CzechInvest: Hledají se české startupy s globálním potenciálem

31.12.2021 14:12 | Tisková zpráva

V soutěži Creative Business Cup mohou získat podporu pro zahraniční expanzi.

CzechInvest: Hledají se české startupy s globálním potenciálem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

Startupová soutěž Creative Business Cup pro startupisty, kteří si chtějí ověřit svůj globální potenciál, opět klepe na dveře. Od 17. ledna 2022 se mohou přihlašovat zájemci z řad českých startupů s inovativním a kreativním projektem, kteří jsou připraveni ho představit třeba i před zahraničním publikem.

Soutěž Creative Business Cup v České republice organizuje agentura CzechInvest. Celosvětově ji od roku 2012 pořádá nezisková organizace Creative Business Network, která se zabývá podporou startupů z oblasti kreativních průmyslů.

Účast v soutěži přináší podnikatelům mnoho nových příležitostí. Mohou se propojit se startupy a investory z celého světa a získat nové přístupy ke kapitálu. Získají také cennou zpětnou vazbu od investorů a expertů z oboru a vyzkouší si sebeprezentaci na globální úrovni. Soutěž je určena například pro startupy z kreativních odvětví, jako je design, elektronika, software, počítačové hry, 3D tiskárny, móda, architektura, reklama, film, fotografie, gastronomie, volnočasové aktivity, hračky, hudba nebo audiovize.

Do konce ledna 2022 bude v rámci soutěže vybráno deset nejlepších projektů. Finalisté se představí 10. března 2022 na českém finále v Ostravě. Vítěz národního kola se pak zúčastní globálního finále v Kodani, kde se utká se startupy z?více jak sedmdesáti zemí světa. Porota vyhodnotí nejen kreativní řešení produktu či služby, ale také potenciál obstát v mezinárodní konkurenci a stát se globálně úspěšnou firmou.

V předchozím ročníku Creative Business Cup 2021, který proběhl na jaře roku 2021 ve Zlíně, částečně v online režimu, zvítězil startup Readmio. Jeho mobilní aplikace doprovází čtení pohádky zvukovým podkresem, hraným automaticky na základě rozpoznání předčítaných slov. Druhé a třetí místo si odnesly projekty na výrobu ekologických tenisek z kávové sedliny Kave Footwear a hodinky Leitners Watch propojující tradiční hodinářské řemeslo s moderními technologiemi.

Přihlášky a informace o Creative Business Cup 2022 naleznete ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tragédie

Podle mě je za vaší podporoujen vypočítavost. Vybrali jste si porzatím 3 nejsilnější kandidáty, ale volí se jen jeden prezident. Jak to tedy chápat? Koho pak opravdu podpoříte? A nechybí vám mezi němi někdo, kdo by hájil pravicové hodnoty?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MMR: Na nízkoemisní a bezemisní vozidla pro veřejnou dopravu půjde 3,5 miliardy korun

13:29 MMR: Na nízkoemisní a bezemisní vozidla pro veřejnou dopravu půjde 3,5 miliardy korun

Integrovaný regionální operační program (IROP) spravovaný Ministerstvem pro místní rozvoj právě vyhl…