CzechInvest: Jak přilákat investory do Libereckého kraje?

03.05.2016 16:52

Zástupci krajského úřadu Libereckého a Ústeckého kraje a tamějších měst a obcí se ve dnech 27. a 28. dubna 2016 účastnili ve městě pod Ještědem dalšího ze série vzdělávacích kurzů Investment Academy. Akci pořádala agentura CzechInvest.

CzechInvest: Jak přilákat investory do Libereckého kraje?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest
reklama

Semináře byly zaměřeny na investiční proces a podnikatelské nemovitosti. Přednášející poradili, jakým způsobem přivést investora do kraje a přesvědčit ho o tom, že daná lokalita je pro něj ta nejlepší. Zástupci agentury CzechInvest informovali o aktuálních možnostech podpory přílivu investic, významu lokalizačních faktorů z hlediska investiční atraktivity a v neposlední řadě o dotačních možnostech budování městských průmyslových zón.

Do přednáškových bloků byli přizváni také další odborníci, kteří se zaměřili na problematiku brownfieldů a greenfieldů v Libereckém kraji. Ředitel Agentury regionálního rozvoje Petr Dobrovský představil služby agentury a doporučení pro práci s dotačními projekty. Zkušenosti s přípravou průmyslové zóny v Hrádku nad Nisou pak prezentoval Jiří Timulák, tajemník Hrádku nad Nisou.

Akce již úspěšně proběhla v Brně, Jihlavě, Ostravě, Zlíně a Plzni. Po Liberci jsou v pořadí Pardubice, Karlovy Vary a České Budějovice. Záštitu nad akcí převzal také Svaz měst a obcí ČR a radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova Vít Příkaský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Moravy zahájilo na Bečvě rozsáhlou revitalizaci

15:57 Povodí Moravy zahájilo na Bečvě rozsáhlou revitalizaci

Povodí Moravy, s. p. zahájilo rozsáhlou revitalizaci Bečvy u obcí Černotím, Ústí a Skalička. Stavebn…