Jak mohou obce podpořit svůj hospodářský rozvoj? Proč je důležité strategicky plánovat? A jaký druh investic je vhodný pro danou oblast? O těchto tématech diskutovali představitelé pěti desítek českých měst a obcí a další odborníci na konferenci Potenciál místní ekonomiky. V pražském Centru architektury a městského plánování (CAMP) ji v pondělí 10. září 2018 uspořádala agentura CzechInvest. Ocenila zde zároveň zástupce regionů, které se o své investiční a podnikatelské prostředí starají nejlépe. Titul Investičně atraktivní region pro rok 2017 získalo město Kunovice.
„Česká ekonomika je dlouhodobě tažená zahraničními investicemi a podnikání v domácím vlastnictví stagnuje. Každá obec České republiky má přitom potenciál rozvíjet podnikání na svém území tak, aby to přinášelo užitek jak podnikatelům, tak všem jejím obyvatelům,“ říká Silvana Jirotková, generální ředitelka agentury CzechInvest.
Na tzv. pasportizaci obcí s rozšířenou působností, tedy jakési podrobné inventuře, která mapuje podmínky, možnosti a potřeby jejich podnikatelského prostředí, pracuje CzechInvest od začátku roku 2017. Sesbírané informace pak poslouží jako podklady pro strategické plánování dalšího rozvoje a zároveň pro lokalizaci firem, které zde najdou ty správné podmínky pro svůj rozvoj a zároveň obci přinesou největší užitek.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Když vám tak záleží na lidech a této zemi
Proč se tak bráníte spolupráci s Babišem, když by to zabránilo tomu, aby se spojil s SPD? A co si myslíte o Motoristech?
Další články z rubriky
16:26 Zoo Liberec: Rok 2025 v záchranné stanici Archa patřil k nejnáročnějším v historii
Uplynulý rok byl pro záchrannou stanici Archa v Liberci mimořádně náročný. Stanice během roku 2025 p…
- 15:14 ČPZP zavádí nové preventivní programy a navyšuje některé příspěvky
- 13:34 Česká pošta: Ministerstvo vnitra vyhlašuje výběrové řízení na generálního ředitele pošty
- 10:34 Jihočeský kraj otevírá 2. kolo žádostí o příspěvek na školní obědy
- 7:33 Zoo Ostrava: Uhynul nejstarší plameňák – samice, která měla minimálně 50 let
- 22:31 VZP: Kyberšmejdi s novým rokem oprášili starý podvod



