CzechInvest: Město Liberec přivítalo Startup Europe Week

14.02.2016 7:32

Pomoc začínajícím firmám nabídla i agentura CzechInvest.

CzechInvest: Město Liberec přivítalo Startup Europe Week
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

Liberec ožil v úterý 2. února 2016 celoevropskou iniciativou pro začínající podnikatele Startup Europe Week. Spolu s Prahou a Brnem se tak stal jedním ze tří českých měst, která tuto celoevropskou iniciativu pro začínající podnikatele organizovala. Celkově akci podpořilo ve stejný týden více než 220 měst ze 40 zemí Evropy.

Hlavním organizátorem a ambasadorem akce v Liberci bylo neziskové inovační centrum DEX Innovation Centre, které se zaměřuje zejména na oblast podpory výzkumu a vývoje, zavádění vysoce inovativních e-řešení, podporu podnikání a rozvoj inovační infrastruktury.

Účastníci se z šesti připravených prezentací dozvěděli, jakou konkrétní podporu mohou začínající podnikatelé získat pro realizaci svých nápadů přímo v libereckém regionu, obecně v České republice, ale také jaká je možnost podpory přímo ze strany EU či agentury CzechInvest.

Evropský týden podpory start-upů Startup Europe Week byl vytvořen s cílem spojit všechny evropské regiony ve společném programu pro začínající firmy. Inspirací byly obdobné aktivity v Silicon Valley. Při formování evropských start-upů, na rozdíl od těch amerických, hrají velkou roli rozdíly mezi regiony, neexistence společného trhu, ale také lokální politické rámce.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Navrácení Ukrajinců

Proč by měli Ukrajinci, kteří už na Ukrajině nežijí třeba 20 let jít nyní za Ukrajinu bojovat? Nebo i ti, co jít bojovat nechtějí z jakýchkoliv důvodů, proč je nutit? Navíc nechápu to, že nejdřív jste vehementně podporovali přijetí uprchlíků z Ukrajiny a teď je zas tlačíte k návratu. Zamýšlel jste s...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Vláda chce usnadnit rodičům předškolních dětí brzký návrat do zaměstnání a zpřísnit ochranu ovzduší

10:17 Úřad vlády: Vláda chce usnadnit rodičům předškolních dětí brzký návrat do zaměstnání a zpřísnit ochranu ovzduší

Obce mají mít od roku 2026 povinnost zajistit tříletým a starším dětem, které nepřijme spádová mateř…