CzechInvest: Miliarda pro české biotechnologické start-upy

28.03.2021 10:48 | Zprávy

V České republice vznikne nový investiční fond zaměřený především na spin-off společnosti v oblasti přírodních věd, medicíny a biotechnologií pocházející z akademických pracovišť v ČR i okolních zemí. Fond vznikne díky úspěšně dojednané spolupráci mezi pražským inkubátorem i&i Prague, patřícím do inovačního ekosystému Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR (ÚOCHB) a Evropským investičním fondem (EIF).

CzechInvest: Miliarda pro české biotechnologické start-upy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

EIF se rozhodl do nově vznikajícího společného fondu investovat několik desítek milionů EUR. i&i Prague, resp. mateřský ústav ÚOCHB a Akademie věd se tímto stávají členy velmi úzké skupiny nejvýznamnějších evropských vědeckých institucí, které byly schopny kvalitou vědecké práce a schopnostmi tyto výsledky komercializovat přesvědčit EIF k investiční spolupráci. Mimo jiné sem také patří např. Vlámský institut biotechnologie (Belgie), Katolická univerzita v Lovaňi (Belgie), Chalmersova Univerzita v Göteborgu (Švédsko), Universita v Manchesteru (Velká Británie) nebo Institut Karolinska v Solně (Švédsko).

„Splnit nároky EIF nebylo jednoduché a schválení spolupráce ze strany EIF proběhlo po více než 2 letech intenzivních diskusí. Rozhodující pro EIF byla především kvalita výsledků výzkumných institucí, které s námi spolupracují, a také dosavadní úspěchy spin-off společností, které již v portfoliu máme,“ říká RNDr. Ing. Jaromír Zahrádka, Ph.D., ředitel i&i Prague. „Díky finančním prostředkům, které se k nám díky EIF dostanou, bude možné podpořit desítky projektů vývoje nových léčiv, diagnostiky nebo inovativních lékařských prostředků, které by jinak nemusely dostat šanci k dalšímu rozvoji. Již teď registrujeme velký zájem ze strany významných českých univerzit a výzkumných institucí o finanční zdroje pro jejich připravované spin-offy,“ dodává Jaromír Zahrádka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Jaký smysl bude mít vaše cesta na Slovensko? A kdo všechno tam pojede?

To teď budete jezdit paralelně s budoucí vládou? Myslíte, že to bude působit dobře, a že to povede k něčemu dobrému – uvnitř i navenek? PS: V čem s vámi souhlasím je, že tam měli jet napoprvé i vaši zástupci, ale jet tam znovu je podle mě mimo.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MPO: Vychází výroční zpráva za rok 2024 o prověřování zahraničních investic

16:26 MPO: Vychází výroční zpráva za rok 2024 o prověřování zahraničních investic

Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo čtvrtou Výroční zprávu o prověřování zahraničních investi…