CzechInvest: Nízké povědomí o startupovém investování brzdí českou ekonomiku

25.02.2020 7:34

V České republice vznikají kvalitní technologické startupy. Mnoho slibných projektů skončí už v rané fázi proto, že se jim nepodaří najít tzv. andělského investora. Člověka, který poskytne finanční kapitál a své zkušenosti.

CzechInvest: Nízké povědomí o startupovém investování brzdí českou ekonomiku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

V České republice je takových lidí velmi málo. Proč? To se snaží zjistit CzechInvest ve spolupráci s investiční platformou DEPO Ventures v průzkumu andělských investorů.

Od výzkumu si slibují, že se dozví, jak jsou na tom současní andělští investoři a také co brání těm, kteří tento způsob zhodnocení aktiv nevyzkoušeli. Bez relevantních dat není možné dosáhnout podpůrných opatření, na což v loňském roce poukázala například i Světová banka.

Cílem průzkumu je zmapovat současnou situaci andělských investorů na českém území. Pokud jste už někdy do něčeho investovali, vyplňte, prosím, krátký anonymní dotazník. Výsledky výzkumu budou veřejně dostupné na konci prvního kvartálu roku 2020. CzechInvest a DEPO Ventures věří, že zjištěné poznatky přispějí ke kultivaci tuzemského startupového ekosystému.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příjmy ÚZSVM za deset měsíců letošního roku přesáhly již 1,5 miliardy

22:54 Příjmy ÚZSVM za deset měsíců letošního roku přesáhly již 1,5 miliardy

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dosáhl v období od ledna do konce října 202…