CzechInvest: Plzeňský kraj vybral pět nadějných projektů

02.08.2021 10:28

Začínající firmy podpoří také CzechInvest

CzechInvest: Plzeňský kraj vybral pět nadějných projektů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

Plzeňský kraj je místem, kde vznikají a rostou kreativní a inovativní firmy. Růst by měl být ještě rychlejší, neboť kraj vybrané projekty podpoří prostřednictvím pilotního programu pro začínající podnikatele.

V červnu letošního roku Plzeňský kraj odstartoval pilotní ověřování svého nového inkubačního programu zaměřeného na podporu začínajících firem. Jeho cílem je zjistit, za jakých podmínek může spolupráce konzultantů se začínajícími podnikateli nejlépe přispět k úspěšné realizaci jejich podnikatelského záměru. "Účastníci inkubačního programu získají podporu odborného konzultanta, se kterým si zvolí směr dalšího rozvoje a zpracují podrobný podnikatelský plán. Každý z účastníků má zároveň možnost získat od kraje reálnou finanční podporu na vyřešení konkrétního technického, ekonomického či právního problému," upřesnila Marcela Krejsová, členka Rady Plzeňského kraje pro oblast cestovního ruchu, partnerských regionů, vnějších vztahů a podpory podnikání.

29. června proběhla prezentace uchazečů, kteří projevili zájem o účast ve zkušebním kole inkubačního programu. Rada programu, jejímž členem je i Milan Kavka, ředitel regionální kanceláře agentury CzechInvest, vybrala pro pilotáž z jejich řad pět slibných projektů, které v následujících šesti měsících projdou procesem inkubace. Vybrány byly tyto projekty: Amitia smart solutions, s.r.o. - aplikace pro onkologické pacienty, Doklady Edicon s.r.o. - chytré faktury, TechConcept s.r.o. - zpětné odběrové klapky pro turbíny, Lepší.city s.r.o. - aplikace pro sběr a řešení podnětů od občanů a PlantControl s.r.o. - chytré zavlažování.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Královéhradecký a Pardubický kraj jednají o propojení cyklostezek v podhůří Orlicích hor

9:50 Královéhradecký a Pardubický kraj jednají o propojení cyklostezek v podhůří Orlicích hor

V Častolovicích se uskutečnilo setkání zástupců místních samospráv, mikroregionů i krajů, aby spolu …