CzechInvest: Skupina BMW vybuduje v České republice nové zkušební centrum

17. 12. 2017 7:34

Zástupci skupiny BMW a představitelé České republiky oznámili plán vystavět v zemi zkušební centrum.

CzechInvest: Skupina BMW vybuduje v České republice nové zkušební centrum
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest
reklama

Nacházet se bude na ploše o rozloze cca 500 ha poblíž města Sokolov v Karlovarském kraji. Skupina BMW předpokládá jeho zprovoznění počátkem příštího desetiletí. V plánovaném zkušebním centru nalezne práci několik stovek lidí. Celková investice do vybudování centra se bude pohybovat v řádu stovek milionů eur. Jednat se bude o první vývojovou lokalitu společnosti ve východní Evropě.

Karel Kučera, generální ředitel CzechInvestu, zdůraznil význam investice pro Českou republiku: „Dnes úspěšně završujeme 2,5 roku trvající jednání, za kterým jen na české straně stojí práce více než 200 lidí z nejrůznějších rezortů a institucí celostátní i regionální úrovně. Zkušební prostor BMW Group je výstavním příkladem investic s vyšší přidanou hodnotou, o které nyní Česká republika stojí, a o které v CzechInvestu poslední roky usilujeme.“

V plánovaném vývojovém centrum v Sokolově bude skupina BMW pokračovat například ve zdokonalování v oblastech elektromobility, digitalizace, autonomního řízení či asistenčních systémů. Nové zkušební centrum skupina BMW vybuduje, protože její stávající centra v Aschheimu nedaleko Mnichova, v Miramas ve Francii a v Arjeplogu ve Švédsku již nemají dostatečné kapacity pro splnění požadavků na zkoušky vozidel. Vhodné lokality pro nové centrum skupina BMW několik měsíců hledala v Německu a sousedních zemích. Požadavkům nejlépe odpovídala lokalita v Sokolově v České republice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM předal areál Richtrových bud v Krkonoších Policejnímu prezidiu

22:45 ÚZSVM předal areál Richtrových bud v Krkonoších Policejnímu prezidiu

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Trutnově předal areál Richtrových bud v P…