CzechInvest: Společnost Honeywell plánuje stavbu brněnského výzkumného centra

21.01.2022 7:29 | Tisková zpráva

Společnost Honeywell, která se umístila v prestižním řebříčku Fortune 100, je významnou softwarově-průmyslovou společností, jež se věnuje inovacím v oblastech logistiky a letectví a také v oblasti manipulace s materiály. Honeywell svou první prodejní kancelář v Praze otevřel již v roce 1962, pražská laboratoř byla otevřena v roce 1993 a o deset let později, tedy v roce 2003, bylo představeno brněnské designové centrum. Aktuálně společnost ve výrobním závodu v Olomouci a výzkumném a vývojovém centru v Brně zaměstnává dohromady více než 2500 odborníků.

CzechInvest: Společnost Honeywell plánuje stavbu brněnského výzkumného centra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

Nové centrum zaměstná desítky specialistů

Společnost Honeywell se neustále posouvá směrem vpřed, a to i navzdory pandemii koronaviru. To dokazuje i skutečnost, že v polovině letošního roku mimo jiné plánuje v Brně postavit výzkumné centrum, které se má věnovat automatizaci skladů nebo vesmírnému programu. Centrum bude vybavenou nejmodernějším hardwarem a softwarem a poskytne práci desítkám vysoce kvalifikovaných odborníků.

Zaměření na automatizaci skladů

Nový brněnský závod bude mít rozlohu 14 tisíc metrů čtverečních a na podzim letošního roku by měl být rozšířený ještě o zázemí pro školení zákazníků. V brněnském závodě se mají specialisté na technologie věnovat zejména navrhování dopravníkových pásů, třídících systémů, paletovačů robotů a řady dalších technologických vychytávek.

Partnerství Honeywellu a CzechInvestu

Původem americká společnost Honeywell je dlouholetým partnerem agentury CzechInvest, konkrétně jejího oddělení AfterCare. Agentura je tak se zástupci společnosti v pravidelném kontaktu a pravidelně spolu konzultují možné plány a záměry Honeywellu ve spojení s čerpáním finanční podpory a také s jinými možnými formami podpory. Společnost Honeywell byla několikrát oceněna v rámci odborné soutěže Investor roku, kterou až do roku 2017 agentura CzechInvest každoročně vyhlašovala.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Nemyslíte, že to váš kolega Kalousek vystihl přesně? Nebo v čem nemá pravdu?

,,Nezoufejme. Od 1. června benzin zlevní až o 1,50 Kč/l, protože “sněmovna myslí na lidi” a na čtyři měsíce snížila spotřební daň. Od 1. října benzin tedy benzin opět o 1,50 Kč/l zdraží, ale to už bude po volbách. Marně pátrám po nějakém ještě hloupějším zásahu do spotřební daně, než se povedl nám, ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: Start Driving učí mladé řidiče, jak se lépe pohybovat na silnicích. Zapojit se mohou i rodiče

9:15 Ministerstvo dopravy: Start Driving učí mladé řidiče, jak se lépe pohybovat na silnicích. Zapojit se mohou i rodiče

Mladí řidiči se i letos mohou zdokonalovat ve svých dovednostech na speciálních bezplatných kurzech.…