CzechInvest: Startup VOS.health získal už třetí investici. Jejich aplikace pomáhá s duševním zdravím 2 milionům lidí

06.03.2023 9:15 | Tisková zpráva

V roce 2021 strávili 3 měsíce v americkém Silicon Valley díky programu CzechAccelerator agentury CzechInvest. Letos se oba zakladatelé umístili v prestižním žebříčku Forbes 30 pod 30, dostali se na úzký seznam 10 startupů, které je dobré mít v hledáčku, vydaný EU Startups a teď to nejlepší. Získali už třetí investici, tentokrát v seed kole ve výši 36 mil. Kč.

CzechInvest: Startup VOS.health získal už třetí investici. Jejich aplikace pomáhá s duševním zdravím 2 milionům lidí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

Na duševním zdraví záleží. Být sám sebou. Cítit se dobře. Být spokojený. Někdy to ale nejde. Česká aplikace VOS.health od Jiřího Ďiblíka a Ondřeje Kopeckého pomáhá těm, kteří to potřebují. Jejich úspěch je snem dalších startupistů. Oni to jednoduše dokázali. 

Anketa

Kvitujete postup vlády Petra Fialy ve věci války na Ukrajině?

2%
96%
hlasovalo: 48210 lidí

Jiří Ďiblík, spoluzakladatel aplikace, doplňuje: „Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) v roce 2019 žil 1 z každých 8 lidí, tedy 970 milionů lidí na celém světě, s duševní poruchou, přičemž nejčastějšími byly úzkostné a depresivní poruchy. VOS obsahuje širokou škálu vědecky podložených nástrojů, od osobního wellbeing plánu a analýzy duševního zdraví až po chat s psychologickými poradci, a pomáhá uživatelům budovat pozitivní sebeobraz a mentální sílu. Pokud se chcete cítit lépe a udržet si duševní zdraví v dobré kondici, VOS je aplikace pro vás.”

Zmíněná nová investice je posune zase o obrovský krok dál. Celkem se jedná o investice ve výši 51 mil. Kč za poslední dva roky. Aplikaci VOS.health využívá již dva miliony lidí po celém světě, zachránila už více jak 10 životů, je dostupná v devíti světových jazycích a celý tým čítá více jak dvacet lidí.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Navrácení Ukrajinců

Proč by měli Ukrajinci, kteří už na Ukrajině nežijí třeba 20 let jít nyní za Ukrajinu bojovat? Nebo i ti, co jít bojovat nechtějí z jakýchkoliv důvodů, proč je nutit? Navíc nechápu to, že nejdřív jste vehementně podporovali přijetí uprchlíků z Ukrajiny a teď je zas tlačíte k návratu. Zamýšlel jste s...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nakladatelství Olympia: Spiknutí je stále nejprodávanější knihou v Česku!

11:34 Nakladatelství Olympia: Spiknutí je stále nejprodávanější knihou v Česku!

Kniha "Spiknutí - Pravda o pokusu odstranit prezidenta ČR" byla i v týdnu od 13. května do 19. květn…