CzechInvest: Světová konference otevřených dílen FABx se v roce 2024 poprvé uskuteční v Česku

22.08.2020 16:17 | Zprávy

Týdenní FABx (fabrication laboratories), tedy světová konference a setkání otevřených dílen pod patronátem bostonské MIT univerzity, se za čtyři roky bude konat v České republice.

CzechInvest: Světová konference otevřených dílen FABx se v roce 2024 poprvé uskuteční v Česku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

Tuzemská kandidatura na uspořádání akce, během které jednotlivci z různých zemí světa vyrábějí počítačově navrhované výrobky, projekty a umělecká díla, předčila Panamu, Arménii či v komunitě FabLabů velmi silné Finsko. V roce 2024 se tak do ČR historicky poprvé sjedou kreativní lidé z celého světa, aby s podporou Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) ukázali, co lze s pomocí moderních technologií a digitalizace navrhnout a vytvořit. Více ZDE.

O tom, kde se FABx v roce 2024 uskuteční, rozhodovala porota i veřejnost. ČR přesvědčila mimo jiné tím, že jí nejde pouze o uspořádání konference, za vším stojí lokální strategie na podporu inovativní výroby a maker movementu v celé zemi. Roli sehrálo i video (ZDE) a web (ZDE), které přihlášku doprovázely.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Hřib (Piráti): Posíláme Evropské komisi nové podklady ke střetu zájmů Agrofertu

Proč? Jestli se děje třeba něco nezákonného, proč neinformovat orgány v trestním řízení? Proč donášet EK? To je jako byste tvrdila, že nejsme suverénní stát, co si problémy neumí vyřešit sami. To je nám nějaké EU nadřízená?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká pošta: Krása Polabí na poštovních známkách

7:27 Česká pošta: Krása Polabí na poštovních známkách

Česká pošta uvede 6. května do prodeje příležitostný poštovní aršík z edice Ochrana přírody: Polabí.