CzechInvest: Tematice britské obchodní politiky po brexitu se věnovalo Czech Business Afternoon

14.06.2018 15:53

Ve středu 6. června 2018 se v Londýně konalo Czech Business Afternoon – seminář k britské obchodní politice a obchodním a investičním příležitostem v České republice.

CzechInvest: Tematice britské obchodní politiky po brexitu se věnovalo Czech Business Afternoon
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

Akce byla součástí podnikatelské obchodní mise Hospodářské komory České republiky do Velké Británie pod vedením jejího prezidenta Vladimíra Dlouhého. Zúčastnili se jí vedle samotných účastníků mise – například strojírenská firma Vítkovice Heavy Machinery, stavební firma VKM Solutions či dodavatel světelných signalizačních zařízení a systémů Cross Zlín – a pozvaných britských firem také zástupci agentur CzechInvest a CzechTrade, Česko-britské obchodní komory a Britské obchodní komory v Praze.

O budoucnosti britské obchodní politiky promluvil reprezentant britské vlády z Odboru mezinárodního obchodu Christ Barton. Objasnil současnou vyjednávací situaci a přítomné ujistil, že britská vláda hodlá i po brexitu dále prosazovat svobodný a férový obchod. James Gee ze společnosti Ernst & Young pohovořil o právních aspektech obchodování na finančním trhu poté, co Velká Británie opustí Evropskou unii. Ředitel Odboru zahraničních zastoupení CzechInvest Martin Partl ve své prezentaci zhodnotil investiční příležitosti v Česku v kontextu brexitu. Příležitosti v oblasti obchodu pak nastínil Filip Franek z Britské obchodní komory v Praze. Po semináři následovala networkingová garden party, která probíhala paralelně s obchodními jednáními českých a britských firem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČNB zvyšuje sazbu proticyklické kapitálové rezervy na 1,75 %

14:50 ČNB zvyšuje sazbu proticyklické kapitálové rezervy na 1,75 %

Analýzy ČNB ukazují, že se domácí ekonomika letos posouvala dále v růstové fázi finančního cyklu, př…