CzechInvest: Toyota se stává jediným vlastníkem závodu v Kolíně

7. 2. 2021 17:59

Firma připravuje českou výrobu Toyoty Yaris s hybridním pohonem.

CzechInvest: Toyota se stává jediným vlastníkem závodu v Kolíně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest
reklama

Kolínský automobilový závod dvou koncernů francouzského PSA a japonské Toyoty od 1. ledna 2021 plně přechází do vlastnictví Toyoty. Ponese jméno Toyota Motor Manufacturing Czech Republic a dle vzoru ostatních evropských závodů bude vystupovat pod obchodním názvem TMMCZ.

Společný podnik vznikl v roce 2002. Od roku 2005 vyrábí malé kompaktní vozy Toyota Aygo, Peugeot 108 a Citroën C1, v jejichž výrobě bude pokračovat i nadále. V současné době firma investuje více jak čtyři miliardy korun do rozšíření kapacity a modernizace závodu. V průběhu roku 2021 přibude i výroba modelu Toyota Yaris, který bude se svou hybridní technologií v tomto závodu novinkou.

„Náš závod se dnešním dnem stává plně součástí skupiny Toyota Motor Europe, která má v Evropě v současné době zastoupeno již osm závodů, vývojové centrum a několik logistických center. Zvýšená poptávka po našich vozech a příprava na výrobu nového modelu přinese i zahájení výroby na tři směny od konce února 2021,“ uvedl Koreatsu Aoki, prezident TMMCZ.

Kolínská továrna v hodnotě 26 miliard korun byla ve své době největší investicí v České republice. U její výstavby a příchodu koncernu Toyota do Česka od počátku asistovala agentura CzechInvest, která pro investora vyhledávala vhodnou lokalitu a administrovala první investiční pobídky. Toyota s agenturou CzechInvest úzce spolupracovala také při aktuálně poslední investici do zahájení výroby nového hybridního modelu Toyota v České republice. Spolupráce stále probíhá zejména v oblasti AfterCare služeb pro investory při zaměstnávání zahraničních pracovníků nebo při hledání způsobu, jak zmírnit dopad celého kolínského závodu na životní prostředí. V TMMCZ aktuálně pracuje více než 3500 lidí a firma představuje jednoho z největších exportérů v České republice.

Více informací naleznete na webových stránkách TMMCZ (ZDE).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic: Mezi Rumburkem a Velkým Šenovem se zvýší rychlost vlaků

16:14 Správa železnic: Mezi Rumburkem a Velkým Šenovem se zvýší rychlost vlaků

Správa železnic opraví přibližně 16 kilometrů dlouhý traťový úsek mezi Rumburkem a Velkým Šenovem na…