CzechInvest: V pražské Lucerně se sešli start-upisté z celé střední a východní Evropy

19.10.2017 8:37 | Zprávy

V úterý 17. října 2017 se v pražském paláci Lucerna na mezinárodní konferenci Startup World Cup & Summit sešli všichni, kteří mají něco společného se světem začínajícího inovačního podnikání. Konference vznikla spojením mezinárodní platformy Startup World Cup a ryze českého Startup Summit.

CzechInvest: V pražské Lucerně se sešli start-upisté z celé střední a východní Evropy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

Ve Velkém sále Lucerny se pod názvem „Inspiration Zone“ konala hlavní část programu. Vystoupili zde například Andres De Leon, ředitel Hyperloop Transportation Technologies či Frank Salzgeber, vedoucí kanceláře Technology Transfer Programme Evropské kosmické agentury (ESA), jejíž podnikatelský inkubátor ESA BIC Prague funguje pod agenturou CzechInvest již druhým rokem. Start-upy zde hledají využití kosmických technologií v běžném životě.

Přes tři stovky start-upů z 28 států střední a východní Evropy se utkaly v regionálním kole celosvětové soutěže Startup World Cup 2018. Deset nejlepších pak dostalo šanci prezentovat před porotou přímo na pódiu. Vítězem se stal polský start-up StethoMe, který vyvíjí chytré zařízení pro analýzu dětských nemocí pro domácí užití. Postoupil do finálového kola, které se uskuteční v květnu 2018 v San Franciscu. Zde bude bojovat o investici v hodnotě 1 milionu dolarů.

V „Interactive Zone” v Lucerna Music Baru vystoupil spolu s dalšími hosty také Karel Kučera, generální ředitel agentury CzechInvest, která zastřešuje aktivity na podporu start-upů v Česku. V rámci svých programů financovaných ze strukturálních fondů EU podporuje start-upy od jejich začátků až po kontakt s potenciálním investorem.

Více na swcsummit.com.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS ČR: Na soutěži „Slezská Harta 2024“ poměřovalo své síly dvacet týmů

22:04 HZS ČR: Na soutěži „Slezská Harta 2024“ poměřovalo své síly dvacet týmů

Vodní nádrž Slezská Harta hostila, ve středu 12.6.2024, letos již XXIV. ročník soutěže ve vodním zác…