CzechInvest: V pražské Lucerně se sešli start-upisté z celé střední a východní Evropy

19.10.2017 8:37

V úterý 17. října 2017 se v pražském paláci Lucerna na mezinárodní konferenci Startup World Cup & Summit sešli všichni, kteří mají něco společného se světem začínajícího inovačního podnikání. Konference vznikla spojením mezinárodní platformy Startup World Cup a ryze českého Startup Summit.

CzechInvest: V pražské Lucerně se sešli start-upisté z celé střední a východní Evropy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

Ve Velkém sále Lucerny se pod názvem „Inspiration Zone“ konala hlavní část programu. Vystoupili zde například Andres De Leon, ředitel Hyperloop Transportation Technologies či Frank Salzgeber, vedoucí kanceláře Technology Transfer Programme Evropské kosmické agentury (ESA), jejíž podnikatelský inkubátor ESA BIC Prague funguje pod agenturou CzechInvest již druhým rokem. Start-upy zde hledají využití kosmických technologií v běžném životě.

Přes tři stovky start-upů z 28 států střední a východní Evropy se utkaly v regionálním kole celosvětové soutěže Startup World Cup 2018. Deset nejlepších pak dostalo šanci prezentovat před porotou přímo na pódiu. Vítězem se stal polský start-up StethoMe, který vyvíjí chytré zařízení pro analýzu dětských nemocí pro domácí užití. Postoupil do finálového kola, které se uskuteční v květnu 2018 v San Franciscu. Zde bude bojovat o investici v hodnotě 1 milionu dolarů.

V „Interactive Zone” v Lucerna Music Baru vystoupil spolu s dalšími hosty také Karel Kučera, generální ředitel agentury CzechInvest, která zastřešuje aktivity na podporu start-upů v Česku. V rámci svých programů financovaných ze strukturálních fondů EU podporuje start-upy od jejich začátků až po kontakt s potenciálním investorem.

Více na swcsummit.com.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stožec se stává komplexním centrem ekologické výchovy v Národním parku Šumava

17:05 Stožec se stává komplexním centrem ekologické výchovy v Národním parku Šumava

Pobytové středisko ekologické výchovy, informační středisko, areál lesních her a nová bezbariérová u…