CzechInvest: Zájem o pobídky investoři mají i přes sníženou podporu

06.02.2016 9:50

I přes sníženou míru podpory od státu, která klesla z původních 40 na 25 procent, je o investiční pobídky v České republice stále velký zájem. Agentura CzechInvest v roce 2015 přijala 67 žádostí. V drtivé většině se jedná o záměry expandovat. Firmy, které v roce 2015 zažádaly o investiční pobídky, chtějí investovat bezmála 33 miliard korun. Vytvořit by tak mohly přes 6 tisíc nových pracovních míst.

CzechInvest: Zájem o pobídky investoři mají i přes sníženou podporu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

Od 1. května 2015 je účinná novela zákona o investičních pobídkách, která má investorům kompenzovat nižší procentuální podporu. Odstranila některá omezení ze systému investičních pobídek a zavedla nové stimuly pro investory. Došlo k rozšíření okresů s hmotnou podporou na pracovní místa a na školení a rekvalifikace, zavedení podpory pro zvýhodněné průmyslové zóny a podpory pro investory v oblasti datových center a center zákaznické podpory. Zájem investorů dokazuje, že novela plní svůj účel

Nejvíce žádostí bylo v roce 2015 přijato v rámci území Středočeského kraje, dalšími nejsilněji zastoupenými regiony byl Jihočeský, Ústecký a Pardubický kraj. Již tradičně plánují největší investice společnosti zabývající se výrobou dopravních prostředků, kovodělným a kovozpracujícím průmyslem a gumárenským a plastikářským průmyslem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daňová Kobra ukončila vyšetřování podvodu za téměř 800 milionů korun

17:59 Daňová Kobra ukončila vyšetřování podvodu za téměř 800 milionů korun

Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (…