CzechInvest podpoří v první výzvě Technologické inkubace 38 startupů částkou přes 105 mil. korun

09.01.2023 21:20 | Tisková zpráva

Žádost o podporu podalo v rámci první výzvy projektu Technologická inkubace nakonec 117 startupů ze čtyř různých sektorů. Před hodnotitelskými komisemi se jich prezentovalo 103. CzechInvest předpokládá vydání rozhodnutí o poskytnutí podpory 38 startupům částkou přesahující 105 milionů korun.

CzechInvest podpoří v první výzvě Technologické inkubace 38 startupů částkou přes 105 mil. korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

„Velice nás těší zájem o náš projekt Technologická inkubace, klíčový projekt agentury CzechInvest na podporu startupů. 

Anketa

Kdo by hájil ČR před Bruselem lépe?

hlasovalo: 28194 lidí
Spočívá zejména v intenzivním mentoringu, zprostředkovávání vhodných kontaktů a dalších službách pro startupy. Na konci očekáváme úspěšně nastavený startup s hotovým produktem. Každému startupu nastavujeme takzvaný inkubační balíček, který reflektuje jeho konkrétní potřeby. Naším hlavním cílem je soustředěná podpora ve strategických inovačních oblastech, ve kterých má Česká republika největší potenciál růstu či strategický zájem,“ přibližuje Petr Očko, náměstek ministra průmyslu a obchodu pověřený řízením agentury CzechInvest.

Do preinkubace, služby, která startupy připravuje na podání přihlášky, se během několika měsíců přihlásilo přes 400 startupů. První výzva projektu Technologická inkubace byla otevřená od 1. července 2022 do 17. srpna 2022. Žádost o podporu podalo nakonec 117 z preinkubovaných startupů. Do hodnocení se dostalo nakonec celkem 103, jednalo se o projekty z oblasti umělé inteligence, kreativního průmyslů, cirkulární ekonomiky a mobility. CzechInvest předpokládá vydání rozhodnutí o poskytnutí podpory 38 startupům. Konečný výsledek bude záležet na výsledku kontroly formálních náležitostí, která na rozdíl od jiných podpůrných programů probíhá až na samotný závěr hodnocení. Oproti původní alokaci na první výzvu 98 milionů korun podpoří CzechInvest startupy částkou více než 105 milionů korun, aby se dostalo na co nejvíce kvalitních projektů.

„Proces hodnocení v první výzvě trval více než 4 měsíce, což je výrazně déle, než jsme předpokládali. Pro druhou výzvu, kterou plánujeme otevřít začátkem roku 2023, bychom rádi nasadili rychlejší a efektivnější systém vyhodnocování přihlášených firem. Věříme, že to potěší především firmy, které v první výzvě neuspěly, ale nyní mohou své projekty vylepšit o získanou zpětnou vazbu od hodnotitelských komisí,“ říká Tereza Kubicová, náměstkyně agentury CzechInvest pro technologický rozvoj.

reklama

autor: Tisková zpráva

změny ve smlouvách

Dobrý den, nechápu, jak piráti mohou podpořit pro nás tak nevýhodné změny zakládajících smluv EU. Nebo myslíte, že jsou pro nás výhodné? A kdyby byly změny schváleny, neměli bysme jako občané mít pak možnost rozhodnout, zda chceme v EU nadále zůstávat? Myslíte, že změny projdou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České dráhy:  První prosincový víkend bude patřit mikulášským vlakům, vyjedou po celé republice

11:17 České dráhy: První prosincový víkend bude patřit mikulášským vlakům, vyjedou po celé republice

Na řadě míst v republice vyjedou o prvním prosincovém víkendu mikulášské vlaky Českých drah a jejich…