CzechInvest podporuje česko-japonskou spolupráci v oblasti zelených technologií

10.09.2022 15:06 | Tisková zpráva

V rámci výstavy World Smart Energy Week proběhl minulý týden v Tokiu veletrh Fuel Cell Expo zaměřený na vodíkové technologie. České republika zde měla vlastní stánek, jehož přípravu zajistil CzechInvest spolu s Velvyslanectvím České republiky v Tokiu. Veletrhu se účastnily české firmy, HYTEP i univerzita Karlova.

CzechInvest podporuje česko-japonskou spolupráci v oblasti zelených technologií
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

„CzechInvest podporuje česko-japonskou spolupráci v oblasti zelených technologií dlouhodobě. Letos na jaře se uskutečnil již druhý ročník česko-japonských inovačních dnů, v jejichž rámci mělo deset českých technologických firem možnost představit svá inovativní řešení a jejich přínos pro snižování uhlíkové stopy více než stovce japonských účastníků online webináře. 

Anketa

Kdyby ve 2. kole volby prezidenta byli Andrej Babiš a Petr Pavel, kdo by měl váš hlas?

76%
4%
hlasovalo: 25643 lidí
O firmy vyvíjející vodíkové technologie je na japonské straně velký zájem. Vodíkové technologie jsou totiž klíčové pro dosažení dekarbonizace hospodářství. Zároveň se jedná o špičku v technologických inovacích, které mohou být stimulem pro zajištění ekonomického růstu a konkurenční výhodou,“ vysvětluje Petra Balladares Perez, manažerka EcoTech HUB Technologické inkubace.

Delegace českých firem spolu s Ministerstvem průmyslu a obchodu České republiky a agenturou CzechInvest kromě veletrhu navštívila také Fukushima Hydrogen Energy Research Field (FH2R) a Yamanashi Hydrogen Company. FH2R leží nedaleko bývalé jaderné elektrárny Fukushima a je výsledkem snahy japonské vlády o revitalizaci oblasti zasažené tsunami v roce 2011. Jedná se o největší výrobu zeleného vodíku na světě s instalovaným výkonem alkalického elektrolyzéru 10 MW. Vyrobený zelený vodík se využívá v okolních podnicích a dopravě. Demonstrační centrum pro výrobu zeleného vodíku v Yamanashi o výkonu 1,5 MW se využívá k výrobě elektřiny a tepla ve firmě Hitachi a supermarketu Ognio. Obě zařízení jsou napájena z přilehlých solárních elektráren.

Výstava World Smart Energy Week představil nejnovější technologie nejen v oblasti vodíkových technologií, ale také z oblasti palivových článků, fotovoltaických systémů, baterií, smart grids nebo bioplynových stanic. Letošního ročníku se účastnily české firmy Cylinders Holding, DEVINN, INSTAR ITS, LEANCAT s.r.o. a Kolibrik.net. K české delegaci se připojily i Česká vodíková technologická platforma (HYTEP) a Univerzita Karlova.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

návrat Ukrajinců

Je podle vás fér někoho nutit jít válčit, když nechce, a lze takové lidi vůbec nějak motivovat? Jestli někdo před válkou utekl, myslíte, že je něco, co ho přiměje jít válčit? Vždyť není nic cennějšího, než život. A jelikož se válka pro Ukrajinu nevyvíjí vůbec dobře, není třeba řešit, co bude Ukrajin...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vězeňská služba: Pietní vzpomínka k výročí Pražského povstání

20:48 Vězeňská služba: Pietní vzpomínka k výročí Pražského povstání

V rámci oslav výročí Pražského povstání se dnes konal vzpomínkový pietní akt na místě bývalého nacis…