CzechTourism: ČR pokračuje v propagaci na mimoevropských trzích spolu se zeměmi V4

25.02.2016 17:14 | Zprávy

17. února 2016 se země visegrádské čtyřky shodly na pokračování propagace v oblasti cestovního ruchu na mimoevropských trzích. Spolupráce byla slavnostně stvrzena v pražském Kaiserštejnském paláci podpisem Protokolu o spolupráci pro rok 2016.

CzechTourism: ČR pokračuje v propagaci na mimoevropských trzích spolu se zeměmi V4
Foto: CzechTourism
Popisek: Logo Czech Tourism

Protokol o spolupráci završil dvoudenní jednání nejvyšších představitelů zemí V4 zodpovědných za cestovní ruch. Leaderem akce byla náměstkyně pro řízení sekce regionálního rozvoje ministerstva pro místní rozvoj Klára Dostálová, která zdůraznila význam a přínosy visegrádského projektu a ujistila všechny přítomné o zájmu České republiky ve společných aktivitách v oblasti cestovního ruchu nadále pokračovat.

Na rok 2016 odsouhlasila ministerstva V4 celkovou investici do společné turistické kampaně ve výši 302 tisíc euro. Téměř stejnou částku investovaly visegrádské země do propagace v roce 2015, který byl pro Českou republiku v souvislosti s českým předsednictvím ve skupině V4 zvlášť významný. „Velmi si vážíme tohoto silného mezinárodního partnerství, které letos osvědčilo svou stabilitu mimo jiné tím, že všechny členské země potvrdily rozpočty na společnou propagaci incomingu do střední Evropy i přes to, že dotace z evropských fondů už čerpat nemůžeme,“ říká náměstkyně Dostálová.

„České visegrádské předsednictví hodnotím jako velice úspěšné“, konstatuje Monika Palatková, ředitelka agentury CzechTourism. „Rok 2015 jsme odstartovali zavedením nové značky s jasným sdělením „Discover Central Europe“ a kompletně jsme rebrandovali naši komunikaci.“ Letos se agentura CzechTourism koncentrovala zejména na dynamicky se rozvíjející asijské trhy. „Těší nás pozitivní hodnocení námi organizovaných aktivit ze strany českých podnikatelů. Poprvé jsme představili destinaci střední Evropy v jihovýchodní Asii - na Filipínách, v Malajsii a Indonésii; historicky první byla také road show v jihokorejských městech Soul a Busan. Nové přímé letecké spojení z Pekingu do Prahy bylo absolutním hitem podzimní série workshopů v Číně,“ dodává Palatková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

AI

Umělá inteligence je na jednu stranu dobrá věc, ale nemyslíte, že je i dost nebezpečná? Řeší někdo, jak zabránit tomu, aby o nás neshromažďovala zejména osobní data, která pak půjde zneužít? Děkuji za odpověď. Klára

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

69 600 kilometrů bude dlouhá plynovodní síť, spravovaná Skupinou ČEZ

19:18 69 600 kilometrů bude dlouhá plynovodní síť, spravovaná Skupinou ČEZ

Číslo týdne