CzechTourism: Česká republika získala známku bezpečné turistické destinace

28.09.2021 15:40 | Tisková zpráva

Česká republika získala mezinárodní známku „Safe Travels Stamp“, udělovanou Světovou radou cestovního ruchu – World Tourism & Travel Council (WTTC) a pyšní se statutem bezpečné destinace.

CzechTourism: Česká republika získala známku bezpečné turistické destinace
Foto: CzechTourism
Popisek: Logo Czech Tourism

O známku žádala za destinaci Česká republika národní centrála cestovního ruchu CzechTourism, která na základě podkladů od Hospodářské komory ČR, oborových asociací a Ministerstva zdravotnictví ČR vypracovala soubor preventivních bezpečnostních a hygienických doporučení pro jednotlivá odvětví cestovního ruchu, závazných pro získání známky Safe Travels.

„Je skvělé, že Světový den cestovního ruchu slaví Česká republika získáním známky Safe Travels Stamp. Věřím, že statut bezpečné turistické destinace, kterým se Česko i české podniky splňující standardy Safe Travels budou prezentovat v zahraničí, přivede do České republiky další zahraniční turisty,“ říká Klára Dostálová ministryně pro místní rozvoj.

Podnikatelé a asociace v cestovním ruchu mohou o udělení známky Safe Travels žádat od 1. října 2021 prostřednictvím registračního formuláře webových stránkách agentury CzechTourism (ZDE). Zde naleznou také doporučení a z nich vyplývající zásady, pravidla a podmínky používání známky Safe Travels pro jednotlivá odvětví (např. maloobchodní prodejny, hotely, restaurace, sauny, koupaliště, golfové areály, kina, lanové dráhy a další), které se odesláním formuláře zaváží dodržovat. Udělení i užívání známky Safe Travels je zdarma. Dodržování závazných zdravotních a hygienických norem v provozech a podnicích bude formou mystery shoppingu provádět externí dodavatel.

Anketa

Od jakého věku by měl mít český občan právo volit?

11%
72%
hlasovalo: 22032 lidí

„Známka Safe Travels Stamp je podobně jako iniciativa Otevřeno napořád založena na systému samoregulace,“ říká Jan Herget, ředitel agentury CzechTourism a dodává: „Oba naše projekty pomůžou nejen k tomu, aby zůstalo otevřeno napořád, ale i přilákání zahraničních turistů. Když se dnes podíváte na rezervační portály, vidíte, že některé hotely mají již do svých profilů vloženou známku Safe Travels. Věřím proto, že získání známky bude pro české podnikatele důležitá konkurenční výhoda.“

Safe Travels Stamp – Známka Safe Travels (ZDE) je oceněním pro destinace a společnosti po celém světě, které přijaly globální standardizované doporučení SafeTravels v oblasti zdraví a hygieny. Tato známka pomůže cestovatelům rozpoznat země a společnosti po celém světě, které tyto celosvětově standardizované normy "bezpečného cestování" implementovaly.

Světová rada cestovního ruchu je celosvětovou autoritou v oblasti ekonomického a sociálního přínosu cestovního ruchu. WTTC podporuje udržitelný růst odvětví cestovního ruchu, spolupracuje s vládami a mezinárodními institucemi na vytváření pracovních míst, podpoře exportu a prosperitě. Členy Rady jsou předsedové, prezidenti a generální ředitelé předních světových soukromých podniků cestovního ruchu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM vyřešil pozemky po zaniklém státním podniku

22:54 ÚZSVM vyřešil pozemky po zaniklém státním podniku

Opavské pracoviště ÚZSMV vyřešilo tři pozemky po zaniklé státní organizaci Továrny strojírenské tech…