CzechTourism: Česko na největším městském festivalu v Německu

2. 9. 2019 10:02

Třetí srpnový víkend patřil v Drážďanech festivalu Canaletto a se třemi spoluvystavovateli se na něm potřetí představila i česká expozice, organizovaná CzechTourism Německo. Oblíbená městská slavnost přilákala na atraktivní hudební program v kulisách barokních Drážďan více než půl milionu návštěvníků.

CzechTourism: Česko na největším městském festivalu v Německu
Foto: CzechTourism
Popisek: Logo Czech Tourism
reklama

České zastoupení bylo letos nejsilnější v historii: vedle expozice Česka přijel do saské metropole se zástupci Ústeckého, Libereckého a Karlovarského kraje i prezentační červený mikrobus Prague City Tourism, nově promo českého hlavního města rozšířilo také Letiště Václava Havla – díky dobrému spojení se Praha pro řadu obyvatel Saska stala oblíbenou odletovou destinací.

„Spolková země Sasko je pro nás jako náš soused jedním z nejvýznamnějších trhů v Německu: její návštěvníci k nám jezdí často, ve velkém počtu a opakovaně. Z hlediska propagace našeho kraje je proto Canaletto jednou z nejdůležitějších akcí. CzechTourism bychom chtěli poděkovat za perfektní organizaci a přípravu: slavnost byla jako každý rok velmi úspěšná a zájem návštěvníků o region veliký,“ pochválila letošní ročník i tradičně úzkou spolupráci s CzechTourism Německo Naďa Pilátová z Krajského úřadu Ústeckého kraje.

„Pro tak velké množství návštěvníků jsme přizpůsobili i formu prezentace: na akci přivážíme náš outdoorový stan, který lze z několika stran otevřít návštěvníkům. Nachystáno musí být dostatečné množství informačních materiálů a především výdrž – otevírací doba je od 11 do 23.00 hodin a je třeba počítat se zájmem procházejících po celou dobu,“ říká Barbora Fajkusová, kterou akci za českou stranu organizovala.

Další ročník Canaletto se koná 14.-16. 8. 2020.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Akademie věd: Jak se hledají poklady v popelu. Vědci umějí separovat kovy z odpadu

20:17 Akademie věd: Jak se hledají poklady v popelu. Vědci umějí separovat kovy z odpadu

Staré hrnce, konzervy, víčka od jogurtů, ale i části propadlých platebních karet. Do běžných popelni…