CzechTourism: Horská střediska zahajují letní sezónu, zhruba polovina Čechů plánuje v létě pobyt na našich horách

08.05.2023 16:13 | Tisková zpráva

Horská střediska postupně otevírají letní sezónu. Provozovatelé připravují velmi širokou nabídku aktivit včetně využití lanových drah. I letos se objeví na horách novinky, zejména pro cyklisty.

CzechTourism: Horská střediska zahajují letní sezónu, zhruba polovina Čechů plánuje v létě pobyt na našich horách
Foto: CzechTourism
Popisek: Logo Czech Tourism

Zájem o české hory je ještě o něco vyšší než v loňské letní sezóně. Klesá zájem o jednodenní výlety a návštěvníci stále více počítají s vícedenních pobyty a využíváním dalších služeb a aktivit, jejichž rozvoj v uplynulých 10 letech na českých letních horách hodnotí velmi kladně.

Letní provoz horských středisek se na mnoha místech spouští o prodloužených víkendech na začátku května. Návštěvníci mohou využít lanových drah k horské turistice nebo cyklistice. Skiareály nabízí další volnočasové aktivity vhodné do letního počasí a v tamních půjčovnách si lze zapůjčit horská kola a elektrokola nebo terénní koloběžky. Od 2. května také portál holidayinfo.cz spustil letní provoz, kde lze najít veškeré informace o horských střediscích včetně záběrů z webkamer.

Velká nabídka letních aktivit se letos dál rozšíří

„Loňské rekordní investice do novinek ve výši přes 250 mil. Kč se sice letos nezopakují, ale přesto k již tak velmi rozsáhlé nabídce atraktivit přibydou nové. Jednat se bude zejména o rozšíření nebo budování nových trailů pro cyklisty, o které je mezi návštěvníky stále větší zájem. Investice také směřují do nových gastro provozoven, dovybavení půjčoven nebo do zlepšení kvality zázemí včetně například nabídky stání s elektrickými přípojkami,“ říká Libor Knot, ředitel AHS ČR.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Šlo podle vás o jasný komplot Blažka již od počátku?

Aspoň podle toho, na co v tomto článku poukazujete, jestli to je teda pravda, tak o co jiného šlo? A stačí podle vás to, že Blažek rezignoval? Není už toto protizákonné? https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Kordova-Marvanova-Ministerstvo-zatajilo-dulezity-dukaz-775472

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: V metropoli Ústeckého kraje nezapomínají na bezpečnost chodců

16:26 Nadace ČEZ: V metropoli Ústeckého kraje nezapomínají na bezpečnost chodců

Ústí nad Labem – Hned čtyři Oranžové přechody se dočkaly oficiálního zprovoznění v různých městských…