CzechTourism: Kudy, foodie? Vychutnejte si česká města u nového seriálu

12.07.2021 10:46 | Tisková zpráva

Všude dobře, ve městě nejlépe! Nový seriál „Kudy, foodie?“ představuje nejen kavárny, bistra a restaurace, ale přináší i tipy na další zajímavá místa malých i větších měst z celé České republiky, která čekají na objevení.

CzechTourism: Kudy, foodie? Vychutnejte si česká města u nového seriálu
Foto: CzechTourism
Popisek: Logo Czech Tourism

Za vznikem čtrnácti dílného seriálu, který má pomoci oživení městského turismu, stojí Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism, populární foodbloger Lukáš Hejlík, internetová televize Stream společnosti Seznam.cz a destinační organizace, které dodaly tipy na zajímavá místa ve městech.

„Úroveň kaváren, restaurací a celého gastro oboru napříč naší zemí roste. Přiblížit příběhy podniků, podpořit „srdcaře“ mezi majiteli a oslovit všechny milovníky dobrého jídla a pití. To jsou hlavní důvody, proč seriál vznikl,“ uvedl František Reismüller, ředitel odboru zahraničních zastoupení a B2B spolupráce agentury CzechTourism.

„Byla to skvělá výzva, bylo mi opravdu potěšením se do toho pustit, dát toho vše, co umím, co jsem poznal a co chci předat," hodnotí spolupráci na seriálu Lukáš Hejlík, který je nejen autorem scénáře a výběru gastro tipů, ale diváky pořadem také provází. Prvním společným počinem portálu Kudy z nudy a českého foodblogera Lukáše Hejlíka byl projekt 14x14, který přerušila pandemie koronaviru či partnerství na nové knize 555 Výlety s gastromapou Lukáše Hejlíka.

První díl seriálu „Kudy, foodie?“, který představuje nejen gastro scénu severočeského Liberce vidělo na Stream.cz už přes 11 tisíc lidí. Na Stream.cz cílí seriál na mladší české publikum, ale jeho využití plánuje agentura CzechTourism i v zahraničí. „Na příběhy zajímavých tuzemských podniků budeme lákat lidi z?celého světa. Chystáme čtrnáct cizojazyčných překladů seriálu a věříme, že tak přispějeme k?tomu, aby se české restaurace, kavárny a bistra opět zaplnily spokojenými zahraničními zákazníky,“ uvedl František Reismüller, ředitel odboru zahraničních zastoupení a B2B spolupráce agentury CzechTourism.

„V Česku funguje řada podniků, které teprve čekají na své objevení. Jsme rádi, že můžeme přiblížit jejich příběhy a ukázat divákům, že se při svých cestách Českem mohou dobře najíst a zároveň podpořit kavárníky a majitele restaurací, kteří to v?posledním roce nemají vůbec jednoduché. Kdyby náš seriál motivoval alespoň část?diváků k návštěvě podniků, které za to stojí, budeme to brát jako obrovský úspěch,“ komentuje spolupráci Karolína Otevřelová ze Seznam Brand Studia.

Celý pořad a jeho části bude také možné sledovat na kudyznudy.cz a visitczechrepublic.com.

Harmonogram vysílání jednotlivých dílů „Kudy, foodie?“ na Stream.cz:

 • 1. Liberec – 25. 6. 2021
 • 2. Zlín – 2. 7. 2021
 • 3. Cheb – 9. 7. 2021
 • 4. Ostrava – 16. 7. 2021
 • 5. Hradec – 23. 7. 2021
 • 6. Praha – 30. 7. 2021
 • 7. Jihlava – 6. 8. 2021
 • 8. Děčín – 13. 8. 2021
 • 9. Brno – 20. 8. 2021
 • 10. Poděbrady – 27. 8. 2021
 • 11. Plzeň – 3. 9. 2021
 • 12. Šumperk – 10. 9. 2021
 • 13. Pardubice – 17. 9. 2021
 • 14. Tábor – 24. 9. 2021

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo dostavbu mimoúrovňové křižovatky Palackého na silnici I/37

22:30 Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo dostavbu mimoúrovňové křižovatky Palackého na silnici I/37

Ředitelství silnic a dálnic dnes slavnostně uvedlo do provozu dostavbu mimoúrovňové křižovatky Palac…