CzechTourism: Novináři z Polska poznávali Plzeňský kraj

4. 5. 2018 15:47

V roce 2018 si připomínáme sté výročí od založení samostatného Československa. Agentura CzechTourism proto ve spolupráci s partnery v regionu zorganizovala v polovině dubna press trip pro polské novináře. Press trip proběhl v Plzeňském kraje a byl zaměřen na hlavní komunikační téma pro rok 2018 – 100 let příběhů České Republiky, konkrétně na architekturu a lifestyle.

CzechTourism: Novináři z Polska poznávali Plzeňský kraj
Foto: CzechTourism
Popisek: Logo Czech Tourism
reklama

Press trip začínal v Plzni prohlídkou Pivovarského muzea a Plzeňského historického podzemí. Všichni novináři patřili k milovníkům architektury a tak se s velkým zájmem účastnili prohlídky města. Značný úspěch měly především Loosovy interiéry, které jsou jedinečným architektonickým skvostem, který v Plzni vytvořil světoznámý architekt Adolf Loos ve 30. letech 20. století a to pro movité investory z řad místní židovské komunity. Byl to jeden z nejpřesvědčenějších bojovníků za jednoduchost a funkčnost v architektuře a tato jeho přesvědčení jsou v jeho dílech velice patrná.

V rámci press tripu dále novináři navštívili zámek Zbiroh, kde téměř 20 let žil, a vytvořil zde kompletní Slovanskou epopej, jeden z nejvýznamnějších malířů své doby, Alfons Mucha. Kromě umění udělala na novináře velký dojem prohlídka pivovaru Pilsner Urquell a také pivovar Chodovar, nejstarší pivovar v západních Čechách, kde měli možnost nejen ochutnat místní pivo, ale zároveň si sami vyzkoušet, jak u nás fungují pivní lázně. 

Během své návštěvy měli novináři příležitost vyzkoušet si, jak se správně české pivo čepuje a také měli možnost během jeho degustace vyzkoušet české speciality v místních restauracích. Všem výborné české pivo velmi chutnalo, stejně jako pokrmy tradiční české kuchyně. Pohostinnost obyvatel plzeňského kraje a místních průvodců všechny účastníky Press tripu příjemně překvapila, stejně jako nadšení a velmi příjemný a pozitivní přístup.

Novinář Miroslaw Piwowarek (Wydawnictwo Bauer/Życie na Gorąco)

„Pokud si myslíte, že Plzeň je skvělé pivo, máte pravdu. Ale rozhodně to není všechno. Plze  je také krásná architektura. Tady přece realizoval své projekty klasik moderní architektury Adolf Loos. Pivo, které vypijete v jeho interiérech chutná výborně, protože nejlepší architektura a nejlepší pivo tvoří ideální pár.“

Novinář Witold Stech (Silesion)

„Můžete mít dojem, že město velikosti Plzně je možné si prohlédnout v průběhu jednoho dne. Pokud ale zjistíte, kolik nabízí aktivit, můžete tady strávit několik dnů a každý z nich vám přinese mnoho dojmů a zážitků. Určitě je to povinný cíl na turistické mapě pro každého milovníka piva. Pivní „duši“ plzeňského kraje je cítit na každém kroku: v historických budovách, kultuře prosáknuté „zlatým mokem“, ale taky v každodenním životě místních obyvatel.

To co je neobvyklé, a má svůj půvab, je atmosféra - pozvolná, usměvavá, přátelská, pohostinná. Rozhodně doporučuji návštěvu všem, kteří hledají odpočinek od rušného života. Je to sice trochu paradoxní, protože Plzeň je právě městem kypícím životem, avšak nikoliv životem „v plném běhu“, ale naopak je takovým místem, které nám dovolí zastavit se a vychutnávat si jeho krásy“.

Artur Kot (Podróże magazine)

„Plzeň je malebné a klidné město. I když je hodně navštěvováno turisty, zůstává stále neobjevené. Kromě piva na mě udělala velký dojem výjimečná architektura a zajímavé spojení klasického a moderního stylu“.

Jaroslaw Olewicz (SlowLife Food & Garden Magazine)

„Náš výjezd byl fantastický, Plzeň překrásná a pivo nejlepší na světě. Skvělá atmosféra a dokonalá organizace tripu :) Plzeňsko a město Plzeň je velmi zajímavý tip na víkend“.

Na první články z press tripu se můžete podívat zde (Witold Stech – Silesion):

Za spolupráci při přípravě a organizaci press tripu děkujeme Krajskému úřadu Plzeňského kraje a Plzeň – Turismu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hasičský záchranný sbor ČR má dva nové generály

22:23 Hasičský záchranný sbor ČR má dva nové generály

Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval u příležitosti Dne vzniku samostatného československého stá…