CzechTourism: Příjezdy zahraničních turistů vzrostly o 7,3 procenta

09.02.2016 22:20

Během roku 2015 přijelo do hromadných ubytovacích zařízení v ČR celkem 8,7 milionu zahraničních turistů, což bylo o 7,3 procenta více než o rok dříve. Vyplývá to z údajů o návštěvnosti hromadných ubytovacích zařízení (HUZ), které v úterý zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

CzechTourism: Příjezdy zahraničních turistů vzrostly o 7,3 procenta
Foto: CzechTourism
Popisek: Logo Czech Tourism
reklama

O rok dříve přitom příjezdy zahraničních turistů do HUZ rostly meziročně jen o 3,1 procenta. Za intenzivním růstem stojí jak vysoká poptávka na evropských trzích, tak dynamický vývoj některých vzdálených trhů, jako je Čína či Jižní Korea.

„Počítali jsme s tím, že příjezdy zahraničních turistů přesáhnou 8,5 milionu, konečný výsledek ale předčil naše očekávání,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.  Nejvýznamnější nárůst příjezdů zaznamenaly statistiky u turistů z Německa, Slovenska, USA, Polska, či Velké Británie.

„Do vývoje příjezdového cestovního ruchu se v roce 2015 promítlo hned několik faktorů. Pokračoval pozitivní vliv měnové politiky ČNB na poptávku ze sousedních zemí, projevil se dopad velkých akcí jako bylo mistrovství světa v hokeji a mistrovství Evropy ve fotbale do 21 let, a v neposlední řadě se do vývoje cestovního ruchu promítla také uprchlická krize a bezpečnostní situace v arabském světě,“  uvedla Monika Palatková, generální ředitelka agentury CzechTourism.  Česká republika má totiž dlouhodobě pověst bezpečné destinace, což představuje významnou konkurenční výhodu.

Z mimoevropských trhů dále významně vzrostly příjezdy čínských, jihokorejských, či izraelských turistů. Především turisté z Číny v Česku také výrazně utráceli. „Za rok 2015 evidujeme u čínských turistů nárůst tržeb za tax free nákupy o 98,5 %,“ uvedla Zuzana Roubíčková ze společnosti Global Blue Czech Republic.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy: Jízdenka na léto nabízí volné cestování po Česku

21:19 České dráhy: Jízdenka na léto nabízí volné cestování po Česku

Jízdenka na léto nabízí za paušální cenu na jeden nebo dva týdny volné cestování bez omezení ujetých…