CzechTourism: Příjmy Česka z cestovního ruchu jsou větší, než z telekomunikačních služeb

17.09.2019 16:29 | Zprávy

Příjmy z příjezdového cestovního ruchu dosáhly v prvním pololetí 82 miliard korun a meziročně tak vzrostly o 2,8 procenta. Vyplývá to z údajů o vývoji platební bilance, které v pátek 13. září zveřejnila Česká národní banka.

CzechTourism: Příjmy Česka z cestovního ruchu jsou větší, než z telekomunikačních služeb
Foto: CzechTourism
Popisek: Logo Czech Tourism

„Těší mne, že se cestovnímu ruchu v naší zemí daří. Dnes zveřejněné údaje ČNB potvrzují, že cestovní ruch je skutečně důležité odvětví našeho hospodářství, a to nejen z hlediska podílu na HDP (2,9 %) a zaměstnanosti (4,5 %), ale i z hlediska devizových příjmů,“ komentuje pozitivní vývoj ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Michaela Šebelová byl položen dotaz

Když vám tak záleží na lidech a této zemi

Proč se tak bráníte spolupráci s Babišem, když by to zabránilo tomu, aby se spojil s SPD? A co si myslíte o Motoristech?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Registrace do 7. ročníku Pražského inovačního maratonu Nakopni Prahu 2026

19:28 MHMP: Registrace do 7. ročníku Pražského inovačního maratonu Nakopni Prahu 2026

Hlavní město otevírá registrace do již 7. ročníku inovačního maratonu Nakopni Prahu. Cílem každoročn…