CzechTourism: Propagace středočeského regionu ve Velké Británii přinesla úspěch

14.03.2020 22:31

Měsíční online kampaň agentury CzechTourism a Středočeské centrály cestovního ruchu, p.o. (SCCR) „Beyond Prague“ zaměřená na výlety do středních Čech zvýšila zájem o lety společnosti Jet2 do České republiky. Během jednoho měsíce si letenky u této společnosti zakoupilo jedenáct tisíc lidí, což je o 17 % více než ve stejném období minulého roku.

CzechTourism: Propagace středočeského regionu ve Velké Británii přinesla úspěch
Foto: wien.czechcentres.cz
Popisek: CzechTourism
reklama

Kampaň s názvem „Beyond Prague“ probíhala od poloviny prosince 2019 do poloviny ledna 2020 na kanálech britské letecké společnosti Jet2, jenž má s Prahou šest přímých leteckých spojení, a jejího touroperátora Jet2holidays. Cílem bylo představit konkrétní turistické atraktivity středních Čech (Kutná Hora, Český ráj, Karlštejn) a nalákat  zahraniční návštěvníky mimo hlavní město. Kampaň kreativní formou využila blogJet2, krátká videa na Facebooku a Instagramu (skoro 1 milión impresí) a email marketing, který v rámci booking engine kampaní skvěle funguje.

„Online kampaň s leteckou společností Jet2 na UK trhu dopadla nad naše očekávání. Příspěvky na sociálních sítích a článek na blogu se zobrazily více než milionkrát. V rámci email marketingu se nám podařilo oslovit více než sedmdesát tisíc přímých zájemců, což je skvělý výsledek,“ komentuje Zuzana Vojtová, ředitelka Středočeské centrály cestovního ruchu.

„Propagace turistických destinací a atrakcí mimo Prahu jsou naší prioritou a poptávka z Velké Británie je velká. Společné kampaně s regionem a britským partnerem zasáhnou velké množství potencionálních návštěvníku a rozšíří povědomí o krásných místech mimo hlavní město,“ říká ředitelka zahraničního zastoupení CzechTourism pro Velkou Británii a Irsko Katarína Hobbs.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Kachňata vylíhlá na terasách a střechách převážíme k vodě

7:34 Lesy Praha: Kachňata vylíhlá na terasách a střechách převážíme k vodě

Každý měsíc vám představujeme jeden z živočišných druhů, jejichž zástupci se k nám do záchranné stan…