CzechTourism: Svátek cestovního ruchu je právě dnes

27.09.2022 21:20 | Tisková zpráva

Právě dnes je Světový den turismu. 27. září se jako výročí cestovního ruchu slaví už od roku 1980, a to pod hlavičkou Světové organizace turismu (UNWTO). Letos se zaměřením na budoucnost tohoto sektoru.

CzechTourism: Svátek cestovního ruchu je právě dnes
Foto: CzechTourism
Popisek: Logo Czech Tourism

Hlavní oslavy začaly včera na Bali a budou trvat do 28. září. Mimo jiné se koná konference s podtitulem „Přehodnocení turismu.“ Odborníci na cestovní ruch na ní probírají proměny oblasti po pandemické krizi a ukazují zásadní význam sektoru pro každou zemi a svět jako takový. Poukazují také na přínosy a důležitost komplexního náhledu a řešení turismu. Zdůrazňují, že je třeba cestovní ruchu vnímat a spravovat ve všech souvislostech. Což znamená myslet na lidi, životní prostředí, ekonomiku i udržitelný rozvoj. Nechybí ani diskuze o novém nastavování partnerství soukromého a veřejného sektoru.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Náměstci

Proč máte stále náměstky, kteří pobírají nemalý plat, když už je vláda v demisi? K čemu jsou? A bylo tomu tak vždy nebo jen teď za vás? Chápu, že vy ve funkci zůstáváte a máte plat. A ještě by mě zajímalo, zda mají ministři nějaké ,,odchodné“ po skončení mandátu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj v Hradci otevřel moderní bydlení pro sociální rehabilitaci

19:28 Královéhradecký kraj v Hradci otevřel moderní bydlení pro sociální rehabilitaci

Královéhradecký kraj dokončil rozsáhlou rekonstrukci objektu určeného pro službu sociální rehabilita…