CzechTourism chce pražské turisty inspirovat k výletům mimo metropoli

05.08.2020 19:38

Agentura CzechTourism vypisuje koncesní řízení na provozovatele svého turistického informačního centra, které stojí v srdci turistického ruchu na pražském na Staroměstském náměstí. Nový provozovatel by kromě zajištění klasické funkce informačního centra měl nabízet prodej výletů a zájezdů v rámci všech krajů České republiky.

CzechTourism chce pražské turisty inspirovat k výletům mimo metropoli
Foto: CzechTourism
Popisek: Logo Czech Tourism
reklama

„Regionální rozptyl turistů mimo vytížená centra měst je pro agenturu jedním z klíčových dlouhodobých cílů, bez ohledu na současnou coronavirovou krizi. Provozování turistických informačních center není ústřední činností CzechTourism. Proto jsme se rozhodli informační centrum na Staroměstském náměstí, nabídnout k provozování třetím subjektům. A to s podmínkou, že na daném exponovaném místě budou moci turisté přímo zakoupit a využít cestovní služby - ať už předpřipravené zájezdy nebo přímo na míru ušité danému zákazníkovi v daným den,“ dodává k záměru ředitel B2B spolupráce agentury CzechTourism František Reismüller.

Prostor počítá i s prodejem lokálních regionálních produktů ze všech krajů České republiky, které budou odkazovat na české, moravské a slezské tradice. „Zahraniční turisté hledají v České republice autenticitu a její skutečně místní produkty – sklo ze severu Čech, krajky, farmářské sýry či marmelády, speciality z krajů, ne Matrjošky, pashminy nebo trička s nápisem I love Prague. Kromě výletů chceme nabídnout i to, co je pro kraj či lokalitu skutečně typické,“ doplňuje Reismüller.

Vyhlášené koncesní řízení nahrazuje původní veřejnou výzvu, je zveřejněno v systému veřejných zadavatelů ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Medaili Za zásluhy obdržel Petr Nováček, analytik a komentátor Českého rozhlasu

8:37 Medaili Za zásluhy obdržel Petr Nováček, analytik a komentátor Českého rozhlasu

Prezident České republiky Miloš Zeman ocenil politického komentátora, novináře a historika Petra Nov…