CzechTrade: Rusko zavádí trestní postih za porušení režimu sankcí

20. 5. 2018 10:39

Ruský parlament projednal novelu zákona, podle které těm, kdo poruší zákon, může být uložena pokuta až do výše půl milionu rublů, trest odnětí svobody do tří let, nebo trest odnětí svobody do tří let s pokutou 200 tisíc rublů.

CzechTrade: Rusko zavádí trestní postih za porušení režimu sankcí
Foto: CzechTrade
Popisek: CzechTrade

Ruský parlament projednal v prvním čtení návrh zákona, který bude postihovat fyzické osoby a právní subjekty za porušení režimu sankcí, resp. realizaci antiruských sankcí. Do Trestního zákoníku bude doplněn článek „Omezení nebo odmítnutí provádění obyčejných hospodářských operací nebo nabídek s cílem podpory provedení opatření omezujícího charakteru, zavedených jiným státem, unií zahraničních států nebo mezinárodní organizací“.

Trestní postih hrozí za spáchání činu, případně nečinnosti, s cílem vyplnění rozhodnutí jiného státu, jestliže tento úkon způsobil občanům Ruska omezení nebo odmítnutí provedení obyčejných hospodářských operací nebo nabídek.

Kdo poruší tento článek zákona, může mu být uložena pokuta do 500 tisíc rublů, trest odnětí svobody do tří let, nebo trest odnětí svobody do tří let s pokutou 200 tisíc rublů. Kromě toho, lze také uložit trest do výše čtyř let odnětí svobody v případě, že někdo odmítne hospodářskou operaci na území Ruské federace s ruským občanem v rámci plnění antiruských sankcí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Roboty využívají hlavně velké průmyslové firmy

16:16 Český statistický úřad: Roboty využívají hlavně velké průmyslové firmy

Používání 3D tisku či robotické automatizace je doménou především velkých subjektů. V roce 2018 použ…