CzechTrade vydává exportní průvodce pro nová teritoria

23.04.2015 20:40

Agentura CzechTrade v letošním roce vydá sérii exportních průvodců, které českým firmám pomohou zorientovat se na netradičních trzích.

CzechTrade vydává exportní průvodce pro nová teritoria
Foto: CzechTrade
Popisek: CzechTrade
reklama

První z textů, zaměřený na Maroko, byl představen v dubnu na Česko-marockém podnikatelském fóru. Agentura nyní připravuje obdobné dokumenty i pro Egypt, Thajsko a Ázerbájdžán. Do konce roku jich plánuje vydat celkem osm.

„V posledních dvou letech jsme otevřeli nové zahraniční kanceláře na vzdálených a mnohdy komplikovaných trzích, jako jsou např. Kolumbie, Maroko či země jihovýchodní Asie a Čína, kde jsme posílili naše zastoupení. Aby mohli čeští exportéři naplno využít potenciál, který jim nové trhy nabízejí, potřebují mít k dispozici praktické a relevantní informace. Proto jsme se rozhodli jim předat jednu z našich nejcennějších deviz, a to know-how a detailní znalost trhů, kterými disponují naše zahraniční kanceláře,“ říká Radomil Doležal, generální ředitel agentury CzechTrade.

Exportní průvodci budou k dispozici zdarma v tištěné nebo elektronické podobě. Firmy se zájmem o mimoevropské trhy se z nich dozvědí, jaké jednotlivé země nabízejí obchodní příležitosti a co je potřeba splnit, aby mohly na daný trh vstoupit. Dále v nich naleznou základní informace o tamním podnikatelském prostředí či platebních a dovozních podmínkách. Brožura je seznámí i s kulturou jednotlivých zemí a poradí například i v tom, jaká konverzační témata potenciální obchodní partneři ocení a kterým je naopak lepší se vyhnout.

Exportního průvodce pro Maroko si můžete prohlédnout na informačním portálu BusinessInfo.cz: http://www.businessinfo.cz/cs/zahranicni-obchod-eu/teritorialni-informace-zeme/maroko.html.

O agentuře CzechTrade

CzechTrade je agentura na podporu exportu, podřízená Ministerstvu průmyslu a obchodu České republiky. Funkcí agentury, která působí od roku 1997, je pomáhat českým firmám a podnikatelům proniknout na zahraniční trhy. Zájemci o spolupráci si mohou vybrat ze široké nabídky asistenčních služeb, případně sami nadefinovat jejich podobu dle svých individuálních potřeb či se stát členy prestižního Exportního klubu a využít tak dalších exkluzivních benefitů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: V přístavu Hluboká nad Vltavou lodě bezpečně natankují pohonné hmoty

22:33 Ministerstvo dopravy: V přístavu Hluboká nad Vltavou lodě bezpečně natankují pohonné hmoty

Kapitáni rekreačních lodí v největším jihočeském veřejném přístavu pro rekreační lodě v Hluboké na V…